Vodafone’un  Sürdürülebilirlik Raporu’na uluslararası ödül

-
Vodafone’un  Sürdürülebilirlik Raporu’na uluslararası ödül

Ticari faaliyetleri ve sosyal yatırımlarıyla müşterileri ve toplum için değer yaratmayı hedefleyen Vodafone Türkiye, sürdürülebilirlik konusundaki yaklaşımını ve bu alanda hayata geçirdiği faaliyetleri tüm paydaşlarına sunmak amacıyla yayınladığı 5. Sürdürülebilirlik Raporu ile Astrid Kurumsal Tasarım Ödülleri’nde ‘Sürdürülebilirlik Raporu’ kategorisinde ödül aldı.

Dünya çapındaki iletişim çalışmalarını değerlendirmek üzere kurulan MerComm tarafından düzenlenen Astrid Kurumsal Tasarım Ödülleri, şirketlerin çalışmalarını 15 farklı kategori altında sanat, yaratıcılık, inovasyon ve özgünlük gibi kriterlere dayalı olarak ödüllendiriyor.

Vodafone Türkiye’nin sürdürülebilir başarısının temelini oluşturan bir vizyonla hazırladığı 5. Sürdürülebilirlik Raporu, iş dünyasının en saygın organizasyonlarından MerComm’un düzenlediği 2016 Astrid Kurumsal Tasarım Ödülleri’nde ‘Sürdürülebilirlik Raporu’ kategorisinde ödül aldı.

astrid-awards-2016-gidahatti

Dünya çapında 550’ye yakın kurum ve şirketin iletişim çalışmalarını değerlendiriliyor

Kurumların dünya çapındaki iletişim çalışmalarını değerlendirmek üzere 2001 yılından beri birçok uluslararası başarılı ödül ve organizasyona ev sahipliği yapan MerComm tarafından düzenlenen Astrid Kurumsal Tasarım Ödülleri, farklı kategorilerde iş dünyasının en başarılı kurumlarını ve çalışmalarını ödüllendiriyor. 26. yılını geride bırakan organizasyon, her yıl dünya çapında yaklaşık 550’ye yakın kurum ve şirketin iletişim çalışmalarını değerlendiriyor ve iş dünyasının en prestijli ödülleri arasında gösteriliyor.

En başarılı 100 Startup ödüllendirildi

gokhan-ogut-gidahatti

İş dünyasının en saygın organizasyonlarından birinden ödül almanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt, şunları söyledi; “Vodafone olarak, Türkiye’nin Dijital Dönüşümüne liderlik etme hedefiyle faaliyet gösterirken, sürdürülebilirlik stratejimiz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz uygulamaları ve elde ettiğimiz performansı her yıl uluslararası standartlara uygun olarak raporluyoruz. Sürdürülebilirliğin bir tercih değil, gelecek nesillere karşı büyük bir sorumluluk olduğu yaklaşımıyla hareket ediyoruz. Şeffaf, hesap verebilir ve katılımcı bir yönetim anlayışı ile tüm sürdürülebilirlik çalışmalarımızı kamuoyuyla paylaşıyoruz. Yayınladığımız sürdürülebilirlik raporlarının layık görüldüğü ödüller, bu çalışmalarımızın ne kadar değerli olduğunun bir kanıtı niteliğinde. Tüm dünyada kabul gören, birçok uluslararası ödül ve organizasyona ev sahipliği yapan bir kurum tarafından ödüle layık bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Türkiye’nin doğal kaynaklara, çevreye saygılı, fırsat eşitliğinin hakim olduğu bir toplum olması adına yürüttüğümüz operasyonlarımızı şeffaflık ilkemiz doğrultusunda paydaşlarımıza aktarmaya devam edeceğiz.”

Gıda sektöründe dijitalleşmenin lideri; Unilever Türkiye

AA1000 güvenceli ve denetimli tek Sürdürülebilirlik Raporu

Vodafone Türkiye’nin ödül almaya hak kazanan, bu yıl Mart ayında yayınladığı 2014/15 Sürdürülebilirlik Raporu, Türkiye’nin AA1000 güvenceli ve denetimli tek sürdürülebilirlik raporu olma özelliğine sahip bulunuyor. Rapor, aynı zamanda Küresel Raporlama Girişimi (GRI) Sürdürülebilirlik Raporlama İlkeleri’nin en son versiyonu olan G4 “GRI G4 Materiality Matters Check” standartlarını da kapsıyor. Raporun tüm çerçevesi ve içeriği, GRI G4 standartlarının gerektirdiği önceliklendirme sonuçlarına göre hazırlanmış bulunuyor. Raporda, 1 Nisan 2014 – 31 Mart 2015 döneminde Vodafone’un Türkiye’de elde ettiği sürdürülebilirlik performansının sonuçları ve hayata geçirdiği uygulamalar yer alıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir