Üzüm Üreticilerine Bağ Eğitimi Verildi

-


Üzüm Üreticilerine Bağ Eğitimi Verildi

Türkiye’nin ilk turfanda sultani çekirdeksiz üzümün çıktığı Buldan İlçesinde üreticilere yönelik eğitim yapıldı.

Buldan’da yapılan eğitim toplantısına Buldan Kaymakamı Hacı Uzkuç, Denizli Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sezgin Kutlu, İl Müdür Yardımcısı Yılmaz Erkaya, Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi  Prof.Dr.Ahmet Altındişli, İl ve İlçe Müdürlükleri görevli teknik elemanlar ve üreticiler katıldı.

Bağ konusunda Türkiye’nin sayılı akademisyenlerinden olan Prof.Dr.Ahmet Altındişli’ye Denizlili üreticiler için Buldan’a gelmesinden dolayı teşekkür eden İl Müdürü Sezgin Kutlu üretimde söz sahibi olduğumuz ürünleri daha iyiye nasıl götürürüz noktasında çalışma yapmaya devam edeceklerini ifade etti

Buldan Güzelleştirme ve Turizm Derneği Düğün salonunda yapılan toplantıda bağ hastalık ve zararlıları ve alınacak önlemler konusunda bilgi veren Prof.Dr. Ahmet Altındişli tarafından Üzüm üreticilerine Bağda dikimden hasada kadar iyi tarım uygulamaları, sofralık ve kurutmalık üzümlerde oluşan okratoksin A adlı zehirli bir toksinin oluşmasını engelleyici önlemler konusunda bilgi verdi.

2 saat süren ve üreticilerin yoğun ilgi gösterdiği toplantının sonunda soru cevap kısmında üreticilerden gelen sorulara, Prof.Dr. Ahmet Altındişli ve İl Müdürlüğü teknik elemanları tarafından gerekli cevaplar ve açıklamalar yapılarak sona erdi.

www.tarimpusulasi.com

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir