Uyum Market, Migros’un!

-
Uyum Market, Migros’un!

Organize gıda perakende sektörünün devlerinden Migros, toplam 56 adet Uyum Market mağazalarının tamamı ile Antalya’daki 17 Makro Market mağazasını devralmak üzere anlaşma imzaladı.

64 yıldır Türk perakende sektörüne öncülük eden Migros, iddialı büyüme hedefi ve müşterilerine yakınlaşma stratejisi çerçevesinde, İstanbul’da 53, Tekirdağ’da 3 adet olmak üzere toplam 56 adet olan Uyum Market mağazalarının tamamını ve Antalya’da bulunan 17 adet Makro Market mağazasını devralmak için Makro Market A.Ş. ile anlaşma imzaladı.

migros-gidahattiDevralma bedeli 105 milyon TL

Toplam 105 milyon TL bedel karşılığında imzalanan anlaşma sonrası konkordato komiseri ve gerekiyorsa hakim onayıyla Rekabet Kurumuna başvurulacak. Karar sonrasında, 73 mağaza Migros Ticaret A.Ş.’ye devrolacak ve Migros’un yurtiçindeki mağaza sayısı 1.946’ya yükselecek. 2017 yılında Kipa’yı da bünyesine katan Migros, büyüme hızına ivme kazandırmış ve geçtiğimiz yılı %38,7’lik bir büyüme ile tamamlamıştı.

makromarket-gidahattiÖzgür Tort: “Yatırımlarımıza devam ediyoruz”

Anlaşma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort, Türkiye’de perakende sektörünün gelişimi için sürdürülebilir büyüme anlayışıyla, yatırımlarına ve sektöre öncülük etmeye devam ettiklerini söyledi. Tort, sözlerini şöyle sürdürdü:

migros-ozgur-tort-gidahatti

Migros Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Özgür Tort

“Bu sürecin doğal bir sonucu olarak 2017 yılında bünyemize kattığımız Kipa mağazaları dahil toplam 355 mağazayı portföyümüze ekledik.

Kendi büyüme gücümüz ve yarattığımız verimlilikle yeni bir devralma daha gerçekleştiriyoruz. Türkiye’deki tüm Uyum Market mağazaları ve bazı Makro Market mağazaları olmak üzere Makro Market A.Ş.’ye ait Türkiye çapındaki 73 mağazayı devralma yolunda bugün ilk adımı attık. 20 yıl önce faaliyetlerine başlayan Uyum Market bugün pazarın önemli oyuncuları arasında. Sektörde bizi ayrıştıran en önemli güçlerimizin başında verimli operasyon yönetim yetkinliğimiz geliyor. Bu anlaşma ile devralacağımız 73 mağazayı dijital mağazacılık ve verimlilik araçlarımızla donatacağız. İzin süreçlerinin tamamlanması sonrasında, perakendedeki deneyimimizle bu mağazalardaki yeni müşterilerimize de Migros kalitesinde hizmet sunacağız. Bu yıl içerisinde 81 ilde 2000’i aşkın noktadan müşterilerimize ulaşacağız.”

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın