Unilever Türkiye globale bir lider daha gönderiyor

-
Unilever Türkiye globale bir lider daha gönderiyor

Hızlı tüketim ürünleri sektöründe faaliyet gösteren dünya devi Unilever’in, Türkiye’den global arenaya ihraç ettiği liderlere bir yenisi daha eklendi. Algida Fabrika Direktörlüğünün ardından son iki yıldır Unilever Türkiye Lojistik ve Müşteri Hizmetleri Direktörlüğü görevini yürüten Dilşat Uyguroğlu, Unilever’in Güney Doğu Asya bölgesindeki gıda ve içecek üretiminden sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Singapur’a gidiyor.

Dilşat Uyguroğlu’nun yeni görevine ilişkin duyuru,  Londra merkezli Unilever Global Tedarik Zinciri Lideri Pier Luigi Sigismondi tarafından yapıldı. Buna göre, Dilşat Uyguroğlu, 1 Şubat 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, Unilever Güney Doğu Asya Bölgesi’nde tüm Gıda ve İçecek Üretiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı göreviyle Singapur’a gidecek.

Unilever dünyasının en başarılı ve hızlı büyüyen bölgelerinden biri olan Güney Doğu Asya Bölgesi; Endonezya, Vietnam, Kamboçya, Tayland, Avusturalya, Yeni Zelanda, Myanmar, ve Singapur’u kapsıyor. Bölgedeki onlarca fabrikadan dünya nüfusunun önemli bir kısmını barından bölgeye, Unilever’in gıda, içecek ve dondurma ürünlerini sağlamanın sorumluluğunu artık Dilşat Uyguroğlu üstlenecek.

dilsat-uyguroglu-www.gidahatti.com1994 yılında Boğaziçi Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun olan Uyguroğlu, mezuniyetinin ardından Unilever’in hemen tüm kategori ve tedarik zinciri birimlerinde görev aldı.

Güney Afrika ve Fas’ta 5 yıl süreyle fabrika müdürü, Planlama direktörlüğü ve Teknoloji direktörlüğü görevlerinde bulunan Uyguroğlu, Çorlu’daki Algida Fabrikası Direktörü olarak, fabrikanın dünyadaki en büyük ve başarılı dondurma üretim tesislerinden birisi olmasına büyük katkı sağladı. Uyguroğlu, Algida’nın Konya’daki fabrikasının kuruluşunda da önemli rol üstlendi.

Son iki yıldır Unilever Türkiye’de Lojistik ve Müşteri Hizmetleri Direktörü olarak çalışan Uyguroğlu, Unilever Türkiye’nin, Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Arap Yarım adasını da kapsayan önemli bir bölgesel lojistik yönetim merkezi olmasının yanı sıra Konya’da son teknoloji ile donatılmış otomatik bir lojistik Merkezi oluşturulmasında da önemli katkı yaptı.

Yeni görevine Singapur’da başlayacak olan Uyguroğlu, evli ve iki çocuk babası.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın