Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı başvurularında sona geliniyor

-
Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı başvurularında sona geliniyor

Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması için başvurular 31 Ağustos’ta sona erecek.

“Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması”, ilk olarak geçen yıl hizmet ihracatlarına yönelik olarak Ekonomi Bakanlığı koordinasyonunda Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından gerçekleştirildi. Araştırma sonucu belirlenen Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı, Başbakan Binali Yıldırım ve bakanların  katılımıyla düzenlenen törenle ödüllendirildi.

hizmet-ihracati-2016-gidahattiBaşvurular devam ediyor

Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması 2017 için başvurular, 31 Ağustos 2017 tarihinde sona erecek..

Hizmet ihracatçısı firmalarının katılımları ile beyan usulüne göre yürütülen (gerektiğinde firma beyanını destekleyici ek belge talep edilen) Türkiye’nin 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Araştırması ile hizmet sektörlerinde ihracat gerçekleştiren firmalar, 2016 yılında gerçekleştirdikleri hizmet ihracatı ile sıralanarak kamuoyuna açıklanacak.

hizmet-ihracat-arastirmasi-gidahattiBaşvurular nasıl yapılıyor?

Araştırma kapsamındaki başvurular http://www.tim.org.tr/tr/500.html linki üzerinden online ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

Araştırma sonucunda sektörün ilk 3 firması ile Türkiye genelinde ilk 10’a giren firmalara ve belirli sektörlere ödüller verilecek. TİM’in yayınları ve sosyal medya aracılığıyla da şampiyonların başarı hikayeleri aktarılacak.

Dereceye giren firmalara sertifika da verilecek araştırmaya katılacak firmalara, “Döviz Kazandırıcı Hizmet Ticareti ve Devlet Destekleri” ile ilgili eğitim verilecek.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir