Türk levreği ve çipurası EXPO Milano’da

-


Türk levreği ve çipurası EXPO Milano’da

SU Ürünleri Tanıtım Grubu, ana teması “Gezegeni beslemek, yaşam için enerji” olan EXPO Milano 2015’te İstanbul Gourmet aşçıları tarafından hazırlanan Türk levrek ve çipurasını ziyaretçilerin beğenisine sundu.

EXPO Milano 2015 etkinliğinin 1 Mayıs – 31 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirildiğini belirten Su Ürünleri Tanıtım Grubu Başkanı Melih İşliel, 13-16 Haziran 2015 tarihleri arasında EXPO Milano’ya katılarak Türk su ürünlerinin tanıtımını yapan STG’nin 14 Eylül Türk Günü etkinliğinde de yerini aldığını, günlük 200 bin kişinin ziyaret ettiği etkinlikte binlerce kişiye Türk balıklarını tattırdıklarını kaydetti.

Türk balıklarının EXPO Milano 2015’in ana teması olan “Gezegeni beslemek, yaşam için enerji” sloganıyla çok iyi bir ikili oluşturduğuna dikkati çeken İşliel, “EXPO Milano 2015 kapsamında 14 Eylül’de Türkiye Milli Günü gerçekleştirildi. Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci, Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Mehdi Eker ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin aralarında bulunduğu Türkiye heyetine ve İtalya Ekonomi Bakan Yardımcısı Carlo Calenda’ya Türk levrekli öğle yemeği menüsü ikram edildi. Türkiye’nin 2023 yılı ihracat hedeflerine ulaşması için başarılı bir tanıtıma imza attık” diye konuştu.

Türkiye Milli Günü etkinliği kapsamında Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) organizasyonunda aynı zamanda Türkiye İtalya İş Forumu düzenlendiğini anlatan İşliel, 2016’da düzenlenecek Antalya EXPO’nun tanıtımının yapıldığını, Türkiye’den gelen Mehter takımı, Anadolu Ateşi gösterisi, un gösterisi, horon gösterisi, ebru, Burhan Öcal orkestrası konseri etkinlikleri düzenlendiğini sözlerine ekledi.

(DHA)

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir