Türk ekonomisi dünya medyasına anlatılacak

-
Türk ekonomisi dünya medyasına anlatılacak

“Türkiye-Gücünü ve Potansiyelini Keşfet” sloganıyla gerçekleştirilen Turkey Discover the Potential (TDP) tanıtım etkinlikleri çerçevesinde projelendirilen Uluslararası Medya Forumu, 52 ülkeden gazetecilerin katılımıyla 22-23 Mayıs 2017 tarihlerinde Antalya’da toplanacak.

İsviçre merkezli Global Connection Media SA (GC), 52 farklı ülkeden onlarca medya mensubunu buluşturuyor.

turkey-logo-gidahattiTürkiye’nin gücü ve potansiyelinin anlatılması amacıyla başlatılan Turkey Discover the Potential (TDP) tanıtım etkinliklerinin önemli ayaklarından olan uluslararası medyanın temsilcilerini bir araya getirecek Uluslararası Medya Forumu, 22-23 Mayıs’ta Antalya’da toplanacak. Forum’da, ekonomi, turizm, ticaret, kültür ve medya konuları ele alınacak.

Başbakan Binali Yıldırım da katılacak

Foruma Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı katılarak, 52 farklı ülkeden gelen gazetecilere Türkiye’nin ekonomi, turizm, ticaret ve yatırım potansiyelini anlatacaklar.

basbakan-binali-yildirim-gidahattiGlobal Connection Yönetim Kurulu Başkanı Jacques Pasche’ın açış konuşmasıyla başlayacak Forum’a ayrıca, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, Borsa İstanbul Başkanı Himmet Karadağ, THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, İstanbul Hazırgiyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) Başkanı Hikmet Tanrıverdi de katılarak birer sunum yapacaklar.

Geniş katılımlı tanıtım etkinliği

Ekonomi Bakanlığı ile Türkiye İhracatçılar Meclisi’nce (TİM) desteklenen Uluslararası Medya Forumu, dünya medyasının en geniş katılımlı uluslararası etkinliği olarak görülüyor.

Global Connection’ın TDP tanıtım etkinlikleri çerçevesinde Fransa, Almanya, İtalya, Rusya, BAE, Birleşik Krallık ve ABD’de gerçekleştirdiği iletişim çalışmalarının ardından planladığı Ulu21slararası Medya Forumu, Türk ekonomisinin anlatılmasının yanı sıra medya alanında yeni yaklaşımların ele alınacağı bir platform olacak.

turkiye-rusya-medya-forumu-gidahattiGC, Türkiye ile Rusya arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi çerçevesinde 31 Ağustos 2016 tarihinde yine Antalya’da Türkiye-Rusya Medya Forumu düzenlemişti. Rusya ve Türkiye tarafından üst düzey onlarca gazetecinin katıldığı Türkiye-Rusya Medya Forumu, iki ülke arasındaki en büyük sivil girişim etkinliği olmuştu.

Global Connection Uluslararası Medya (GC), Narenciye Tanıtım Grubu adına tasarlayıp uyguladığı tanıtım kampanyası ile de bu yıl, Rusya’nın İletişim Oscar’ı olarak bilinen Gold Print Awards adlı yarışmada dünya devlerini geride bırakarak “en iyi çıkış yapan marka” dalında ikincilik ödülünü almıştı.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir