Turizm sektörüne yönelik ek tedbir sinyali!

-
Turizm sektörüne yönelik ek tedbir sinyali!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bu yıl için turizm sektörüne yönelik ek tedbir olacağını belirterek, çalışmaların devam ettiğini kaydetti.  Kamu borçlanmasına ilişkin verilerin faiz politikalarını desteklediğini vurgulayan Zeybekci, “Faiz indirimlerinin yansımasını gerek tüketici, gerek konut kredilerinde, gerekse ticari yatırım kredilerinde önümüzdeki aydan itibaren daha etkin şekilde görmeye başlayacağız” dedi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Salih Bezci ve yönetim kurulu üyelerini Bakanlık toplantı salonunda kabul etti.

Zeybekci, Bezci’yi kabulünde yaptığı açıklamada, “Turizm sektörüne yönelik bu yıl için ek tedbirlerimiz olacak, çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

Piyasalara kabine ve faiz dopingi!

kruvaziyer-turizminde-guvenlik-endisesi-gidahatti

Zeybekci, “Faiz bu ülkede düşecektir” diyerek,  kamu borçlanmasına ilişkin verilerin faiz politikalarını desteklediğini belirtti.

“Önümüzdeki dönemde faizle ilgili pozitif beklentilerimiz ve desteğimiz de bu yönde devam edecek” diyen Zeybekci, faiz adımlarında dönüm noktasının gerçekleştiğini kaydetti.

Zeybekci, “Faiz indirimlerinin yansımasını gerek tüketici, gerek konut kredilerinde, gerekse ticari yatırım kredilerinde önümüzdeki aydan itibaren daha etkin şekilde görmeye başlayacağız” ifadelerini kullandı.

ekonomi-gidahatti

“Türkiye’den daha fazla Rusya’nın zarar gördü”

Türkiye-Rusya ilişkilerini değerlendiren Bakan Zeybekci, yaşanan sorunların her iki ülke için de sürdürülebilir olmadığını vurguladı.

Karaman, ‘Gıda Vadisi’ olma yolunda ilk adımı attı

turkiye-rusya-gidahatti

Mevcut durumdan Türkiye’den daha fazla Rusya’nın zarar gördüğüne dikkati çeken Zeybekci, “Rusya gerek ekonomisinin dengeleri itibariyle gerekse içerideki fiyat artışları itibarıyla, gerekse pazarlarını veya alternatif tedarik merkezlerini minimize ederek rekabet ortamını oluşturamamadan kaynaklı zarar görüyor. Ama şundan emin olun ki her iki ülke için sürdürülemez olan şu andaki mevcut statünün de devamının pek mümkün olduğunu ben zannetmiyorum. Bu yönde inşallah gayret göstereceğiz hep beraber. Bir şekilde akılla, bunun üstesinden geleceğiz.” diye konuştu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın