Tüketiciye verdiği güvenle sektörde ilk 10’a girdi!

-
Tüketiciye verdiği güvenle sektörde ilk 10’a girdi!

Penguen Gıda, Brand Finance tarafından yapılan Türkiye’nin en değerli 100 markası araştırmasında, gıda sektörünün en değerli 10 markası arasında yerini aldı. Firma, 2017’de yüzde 20 büyüme hedefliyor.

Gıda ve tarım sektörüne getirdiği yeniliklerle ve ilklerle sektörünün en güvenilir markaları arasında yerini alan Penguen Gıda, istikrarlı büyümesini her alanda sürdürmeye devam ediyor.

Penguen Gıda, dünyanın önde gelen uluslararası marka değerlendirme kuruluşlarından Brand Finance tarafından, 16 milyon dolarlık marka değeriyle Türkiye’nin gıda alanındaki en değerli 10 markasından biri olarak gösterildi.

penguen-gida-aykan-sozucetin-gidahattiHedef bu yıl yüzde 20 büyüme 

Penguen Gıda’nın 1989 yılında Bursa’da başlayan serüveninin bugün, Almanya, İngiltere, ABD, Fransa, Hollanda, İsviçre, Rusya ve İsveç başta olmak üzere 35 ülkede devam ettiğinin altını çizen Penguen Gıda CEO’su Aykan Sözüçetin, şunları söyledi:

“28 yıl önce esas aldığımız kaliteli ve sağlıklı ürün anlayışı aynı inançla sürüyor. Ürünlerimizin tamamını yüzde 100 koruyucusuz ve katkısız olarak üretiyoruz. Bu üretim anlayışımız da bize tüketicimiz nezdinde sağlam bir güven oluşturdu. Bugün, Brand Finance tarafından gıda sektörünün en değerli 10 markasından biri olarak gösteriliyoruz.

Son 3 yılda yüzde 50 büyüme kat ederek ciromuzu yaklaşık 125 milyon TL’ye çıkardık. Türkiye pazarındaki tüketicimizin memnuniyetiyle birlikte ihracat yaptığımız 35 ülkedeki tüketicilerin güvenini her geçen yıl artırdık. Bugün 230.000 metrekare açık arazi üzerine kurulu, 75.000 metrekare kapalı alanda dünya standartlarında üretim yapmaya devam ederek, 2017 yılında yüzde 20 büyüme hedefliyoruz.”

penguen-gida-balkan-sosu-gidahattiTürkiye’nin en büyük reçel üreticisi

Türkiye’nin en büyük reçel üreticisi olan ve ürün gamında Türk mutfaklarına yeni ürünler sunan Penguen Gıda, tesislerinde 1.000’e yakın kişiye istihdam sağlıyor ve yüzde 70‘i sözleşmeli olmak üzere yaklaşık 10.000 çiftçiden oluşan ve 40.000 dekar alanı kapsayan ekim alanı ile Türkiye’nin en büyük tarımsal hammadde alıcılarından biri konumunda.

Geniş yelpazede konserve üretimi yapan firma; reçel, sebze konserveleri, hazır yemekler, haşlanmış bakliyatlar, salça, turşu ve dondurulmuş gıda gibi yüzde 100 yerli üretimden elde ettiği ürün çeşidini cam kavanozda sofralara taşıyor. 5 bölge müdürlüğü ve 40 bayiden oluşan yaygın dağıtım kanalı ile tüm ürünlerini Türkiye’nin her köşesine ulaştırmaya devam eden Penguen Gıda, közlenmiş biber ve kavrulmuş ıspanak gibi lezzetlerin ardından şimdi de Balkan sosu Lütenitsa’yı tatlı ve acılı çeşitleriyle tüketicilerine sunuyor.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir