TPF’de yeni atama

-
TPF’de yeni atama

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Genel Koordinatörlüğüne Zafer Yayla getirildi.

Türkiye genelinde 374 üye ve 3 bin 811 şube ile çalışmalarını sürdüren Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) Genel Koordinatörlüğüne gıda ve perakende sektöründe 26 yıllık tecrübeye sahip olan Zafer Yayla getirildi.

Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği mezunu olan Zafer Yayla, yüksek lisansını (MBA) Maltepe Üniversitesi’nde tamamladı. Halen Acıbadem Üniversitesi Sağlık Yönetimi Yüksek Lisansına devam eden Zafer Yayla, profesyonel iş hayatına Unilever Yağ Grubu’nda başladı. Algida, Frito-Lay, Scholler Ice Cream şirketlerinin distribütörlüklerini kurarak, re-organizasyonlarında ve değişim yönetimlerinde görev alan Yayla, 2008 yılında Danone BDT Kazakistan’ın Danışman Yöneticisi olarak görev aldı.

Türkiye’nin yanı sıra Kazakistan’ın satışının yüzde 52’sini oluşturan Almaty şehrinde kurduğu dağıtım sistemiyle sektördeki başarısını perçinleyen Zafer Yayla, Simar A.Ş. Marketler Zincirinde de 6 yıl Genel Müdür olarak görev yaptı. Yayla, aynı zamanda üniversitelerde ders vererek akademik kariyerini devam ettiriyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir