Toros Tarım’da bayrağı Hakan Göral devraldı

-
Toros Tarım’da bayrağı Hakan Göral devraldı

Tarımsal girdi konusunda Türkiye’nin lider kuruluşu Toros Tarım’da görevi, emekliliğe ayrılan Esin Mete’den Hakan Göral devraldı. Genel Müdürlük görevine 20 Nisan tarihi itibariyle atanan Göral, aynı zamanda Tekfen Holding Tarımsal Sanayi Grup Başkan Yardımcılığına da vekalet edecek.

35 yıllık deneyimiyle mineral gübre basta olmak üzere tarımsal girdi konusunda faaliyetlerini sürdüren ve bu alanda Türkiye’nin lider kuruluşu Toros Tarım’ın Genel Müdürlüğü görevine Hakan Göral atandı.

toros-tarim-2-gidahatti

Son olarak İnci Holding’de CEO ve İcra Kurulu Başkanı olarak görev alan Göral, gübre üretimi ve pazarlaması başta olmak üzere, tohumculuk, teknotarım ve fidecilik tarımsal faaliyetleri ile terminalcilik hizmeti veren Toros Tarım’da görevi emekliliğe ayrılan Esin Mete’den devraldı. 20 Nisan itibariyle Toros Tarım’da Genel Müdürlük görevine başlayan Göral, aynı zamanda Tekfen Holding Tarımsal Sanayi Grup Başkan Yardımcılığı’na da vekalet edecek.

Hakan Göral kimdir?

hakan-goral-2-gidahattiProfesyonel çalışma hayatına başladığı 1990 yılından bu yana Koç Holding, Mako Elektrik, Döktaş Döküm ve Components Türkiye gibi şirketlerde çeşitli pozisyonlarda çalışan Göral, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra Marmara Üniversitesi’nde Endüsri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Göral ardından, Northwestern University, Kellogg School of Management ve Stanford University’de Executive Management ve Leadership üzerine ileri eğitimler aldı.

Toros Tarım hakkında

toros-tarim-3-gidahattiFaaliyetlerini Toros Tarım adı altında sürdüren Tarımsal Sanayi Grubu, Tekfen Holding’in dört ana işkolundan birini oluşturmakta ve Tekfen’in en büyük ikinci operasyonunu temsil etmekte. 2015 yılında 1.659 milyon TL ciro gerçekleştiren Tarımsal Sanayi Grubu, Tekfen Holding’in yıllık toplam cirosu içinde %28’lik bir paya sahip. Türkiye’nin en büyük 60 sanayi kuruluşu arasında yer alan Toros Tarım, sergilediği ticari başarının yanı sıra çiftçi dostu uygulamaları, kalite anlayışı, işletme standartları ve öncü uygulamaları itibariyle de sektörde saygın bir konuma sahip.

Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu’nun temelleri 1974 yılında Toros Tarım’ın kurulmasıyla atıldı. Grubun ilk üretim tesisi olan Ceyhan fabrikasının 1981 yılında hizmete girmesinin ardından üretim tesislerine yenileri eklenmiş ve grubun faaliyetleri gübre üretimi dışında başka alanların da eklenmesiyle zaman içerisinde çeşitlenerek zenginleşti.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir