Tesco’da sütün adı değişti!

-
Tesco’da sütün adı değişti!

Daha önce Arla ile çalışan Tesco, Müller ile yeni bir stratejik ortaklığa imza attı. Tesco, bu ortaklığa rağmen Arla ile bağlarını koparmayacağını bildirirken, Arla hayal kırıklığına uğradıklarını açıkladı.

müller-gidahattiTesco, hayvan sağlığı ve refahı standartlarına uyan ve müşterilerine kaliteli süt temin eden süt üreticilerini destekleyerek sektör lideri olmaya devam edeceklerini aktardı.

Tesco Ticari Direktörü Matt Simister, müşterilerine en kaliteli ürünleri sunmanın temelinde güvenilir ve uzun vadeli ortaklık yattığını söyledi. Kurulduğu günden beri İngiliz süt üreticilerinden desteğini esirgemeyen Tesco, Müller ile yapılan bu ortaklığın süt ve süt ürünleri endüstrisinin en sürdürülebilir, yenilikçi ve müşteri odaklı ortaklığı olduğunu duyurdu.

20 yıllık çalışmanın sonunda gelen ortaklık…

Müller İdari Müdürü Andrew McInnes; süt işletmelerinin, 1993 yılından bu güne Tesco’nun en önemli tedarikçilerinden olduğunu ve uzun süredir devam eden bu çalışmaların, ortaklıkla sonuçlanmasında memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Süt üreticilerinin en çok tercih ettiği alıcı firma ve müşterilerin en çok tercih ettiği tedarikçi olmayı amaçladıklarını söyleyen McInnes, bunu başarmanın tek yolunun güvenilir ve uzun vadeli ortaklık olduğunu vurguladı.

Müller Direct Milk Genel Başkanı David Herdman, hem çiftçiler hem de perakendeciler için tedarik zinciri çözümleri bulmaya çalıştıklarını; bu çözümlerin üreticilerin ağlarına değer katmak ve maliyetlerini azaltmak için yeni bir yaklaşım geliştirme odaklı olduğunu söyledi.

Arla’nın pabucu dama atılmadı!arla-gidahatti

Tesco’dan gelen açıklamaya göre, Müller ile bir anlaşma imzalansa da Tesco, Arla ile bağlarını koparmayacak. Arla ve Tesco, Tesco Sürdürülebilir Süt ve Süt Ürünleri Grubu’nda (TSDG) birlikte çalışmaya devam edecek.

Arla Foods İngiltere Başkan Yardımcısı Peter Giørtz-Carlsen, Arla’nın bu ortaklıkla hayal kırıklığına uğradığını ancak Tesco’nun önemli ve stratejik bir müşteri olmaya devam edeceğini aktardı.

2015 yılında Arla’yı başarıyla genişlettiklerini ve zorlu pazar koşullarıyla mücadele etmeye hazır olduklarını belirten Arla TSDG Başkanı Will Hosford, Arla’nın tüm süt ve süt ürünleri kategorilerine değer katmaya çalıştığını, bu çalışmanın Arla’nın İngiltere’deki konumunu güçlendirdiğini belirtti.

 Son olarak bir çiftçi şirketi olan Arla’nın önceliğinin her zaman çiftçiler olduğunu ve günümüzün zorlu pazar koşullarıyla en iyi şekilde mücadele etmeye çalıştıklarını kaydetti.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir