“Telefonunu günde 100 kereden fazla kontrol ediyorsun, peki ya kendini?”

-
“Telefonunu günde 100 kereden fazla kontrol ediyorsun, peki ya kendini?”

Nestlé® NESFIT®’in dijital meme kanseri bilinçlendirme kampanyasında kadınlar pembe kurdele çizerek #pembekurdelem hashtagi ile instagramda paylaşmaya ve bilinçlenmeye katkıda bulunmaya davet ediliyor.

Nestlé® NESFIT® tüm dünyada kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanserinde erken teşhisin önemi konusunda kadınları bilinçlendirmek amacıyla dijital platformlarda bir kampanya başlattı. “Telefonunu günde 100 kereden fazla kontrol ediyorsun, peki ya kendini?” uyarısıyla başlayan ve sosyal medya platformlarında yayınlanan kampanya videoları, kadınların meme kanserinin erken teşhisi için kendi kendilerini kontrol etmelerinin önemine dikkat çekmeyi hedefliyor.

“Telefonunu günde 100 kereden fazla kontrol ediyorsun, peki ya kendini? Kontrol etmeniz gereken başka bir şey yok mu?” sorularıyla kadınları harekete geçirmeyi amaçlayan kampanya videosu, meme kanseri muayenesini kendilerinin yapmasını teşvik ediyor ve sonunda da pembe kurdele çizerek instagrama yüklemeye davet ediyor. Pembe kurdele çizerek, #pembekurdelem hashtagi ile paylaşanlar böylece hem kampanyaya destek veriyor hem de kendi arkadaş çevrelerini bilinçlendiriyorlar.

Nestlé® NESFIT®’in www.nesfit.com.tr adresindeki web sitesinde kadınların meme muayenelerini kendi kendilerine nasıl yapacakları konusu da detaylı şekilde anlatılıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir