Tatlıses Gıda, yurt dışında franchise ile büyüyecek

-
Tatlıses Gıda, yurt dışında franchise ile büyüyecek

Yurt dışı çalışmalarına 2015’te başlamasına rağmen yıllık ciro artışının yaklaşık yüzde 20’sini ihracattan sağlayan Tatlıses Gıda, 2016 yılı planlamasını yaptı. Türkiye’de 2015 yılında 65 adet franchise veren Tatlıses, 2016’da da bayi koruma politikasını sürdürerek franchiselarıyla büyümeyi hedefliyor.

Tatlises-Logo-www.gidahatti.comGeleneksel lezzetleri uluslararası arenaya taşıyan Tatlıses Gıda, Avrupa ülkelerinden de yoğun talep alıyor. Sektöründe lider olan Tatlıses Gıda’nın Genel Koordinatörü Özlem Polat, firmanın 2016 yılı hedefleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Polat, şunları söyledi:

Ozlem-Polat-www.gidahatti.com“Tatlıses Gıda olarak en büyük amacımız lezzetli ve kaliteli ürünü müşterilerimize ulaştırmak. Öncelikle sağlık ve kaliteyi göz önünde bulundurarak bayilerimizle hizmet vermeye devam ediyoruz. 2015 yılında Tatlıses Gıda olarak 65 adet franchise verdik.

2016 yılında da bayi koruma politikamızı sürdürerek yurtiçi ve yurtdışında franchise vermeye devam edeceğiz. Şu an yurtdışında master franchise’larımız ile Hollanda ve Almanya’da bayilikler verdik. Diğer Avrupa ülkelerinden de yoğun talep alıyoruz. Yurtdışı çalışmalarımıza 2015 yılında başlamamıza rağmen yurtdışı franchiselarımız yıllık ciro artışımıza yaklaşık yüzde 20 katkı sağladı. 2016 yılında da gelen yoğun talepler üzerine yurtdışında yeni çalışmalar ve yatırımlar gerçekleştireceğiz.

Yönetim Kurulu Başkanımız İbrahim Tatlıses’in dediği gibi ‘Ben yemediğimi yedirmem’ sözünden hareket ederek halkımıza kaliteli, lezzetli ve sağlıklı ürünler ulaştırıyoruz.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın