Tariş’in yeni başkanı belli oldu

-

Hilmi Sürek, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin yeni başkanı olurken, başkan vekilliğine Mustafa Akçe getirildi.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin başkanlığına yönetim kurulunda yapılan görev dağılımında Hilmi Sürek seçildi.

Bayındır Kooperatifi Temsilcisi Hilmi Sürek, Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nin yeni başkanı olurken, başkan vekilliğine ise Zeytindağ Kooperatifi temsilcisi Mustafa Akçe getirildi.

Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Başkanı Hilmi Sürek, üreticilerin kooperatif çatısı altında örgütlenmesinin bugünün değişen dünya koşullarında büyük önem taşıdığını belirtti.

“Layık olmaya çalışacağız”

Sürek, Cahit Çetin’den devraldığı bayrağı daha ileriye taşıyacağını ifade ederek, şunları söyledi:

”Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği’nde iki dönemdir yönetimde görev yapıyorum. Birlik Başkanı Cahit Çetin’in ayrılık kararının ardından, yönetim kurulu üyeleri arasında görev dağılımı yapıldı. Arkadaşlarım beni bu onurlu göreve layık gördüler. 33 yıl dirayetle görev yapmış bir başkanın ardından bu koltuğa oturmak kolay değil. Bu göreve layık olmaya çalışacağız. Ortaklarımız, çalışanlarımızla hep birlikte bayrağı devraldığımız noktadan daha ileriye taşımak en büyük sorumluluğumuz.”

En önemli ilke: Güçlü kooperatif güçlü birlik

Sürek, yaklaşan ürün kampanyasına dönük çalışmaların da tüm hızıyla sürdüğüne işaret ederek, üretici ortaklarının haklarını ve ürünün değerini en iyi şekilde değerlendireceklerini de anlatırken, ”Güçlü kooperatif güçlü birlik” misyonunun en önemli ilkeleri olduğunu bildirdi.

Sürek, sözlerini şöyle tamamladı:

”Yaklaşan alım sezonunda ortağımızın emeğini en iyi şekilde değerlendireceğimiz bir yıl olması için uğraş vereceğiz. Güçlü kooperatifler, güçlü birlik misyonunu sürdüreceğiz. Üreticilerimiz lehine, ürün lehine çalışmalarımızı yoğunlaştıracağız.”

Hilmi Sürek kimdir?

İzmir Bayındır’da 1949 yılında dünyaya geldi. Çiftçi ailenin ferdi olan Sürek, Tariş zeytin ve Zeytinyağı Bayındır Kooperatifi’ne 1980 yılında ortak oldu. Tariş zeytin ve Zeytinyağı Birliği Bayındır Kooperatifinin iki dönem başkanlığını yapan Sürek, 2012 yılından bu yana Tariş Zeytin ve Zeytinyağı Birliği Yönetim Kurulu üyeliğini sürdürüyordu.

www.dunya.com

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir