Tarımsal İşletmelere Katılım Desteği Ödemesi Yapılacak

-


Tarımsal İşletmelere Katılım Desteği Ödemesi Yapılacak

Çiftlik muhasebe veri ağı sistemine dâhil olan tarımsal işletmelere katılım desteği ödemesi yapılmasına dair tebliğ bugünkü resmi gazete yayınlandı.

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı (ÇMVA) sistemine gönüllü olarak dâhil olan tarımsal işletmelere katılım desteği ödenmesine ilişkin usul ve esasları belirlendi. 81 ilde gönüllülük esasına dayalı olarak sisteme katılan işletmelere 2016 yılı için yapılacak olan katılım desteği ödemesi yapılacak.

Ödeme yapılacak tarımsal işletmeler

Ödemeler, Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) ve/veya Bakanlık tarafından oluşturulan herhangi bir idari kayıt sistemine kayıtlı olup, ÇMVA sistemine dâhil olan, bir muhasebe yılı süresince tarımsal faaliyetlerine ilişkin muhasebe verilerini belirlenen zamanlarda veri toplayıcılarla paylaşan ve verileri sorumlu birim tarafından yapılan kontroller sonunda doğrulanan tarımsal işletmelere yapılacak.

Bu kararla, Tarımsal işletmelere, 2015 Yılında Yapılacak Tarımsal Desteklemelere İlişkin Karara istinaden işletme başına ve bir defada ödenmek üzere 2016 yılında 425 TL katılım desteği ödenecek.

Çiftlik Muhasebe Veri Ağı Tebliği

 

www.tarimpusulasi.com

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir