Tarım politikaları sempozyumda masaya yatırılacak

-

Türkiye’deki tarım politikaları Şanlıurfa düzenlenecek olan uluslararası sempozyumda ele alınacak.

Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Atatürk Araştırma Merkezi Başkanlığı ve Harran Üniversitesi iş birliğiyle 12-14 Nisan 2018 tarihlerinde Şanlıurfa’da Türkiye’de Tarım Politikaları ve Ülke Ekonomisine Katkıları Uluslararası Sempozyumu düzenlenecek.

Türkiye’de Tarım Politikaları ve Ülke Ekonomisine Katkıları Uluslararası Sempozyumu 12-14 Nisan 2018 tarihlerinde Şanlıurfa’da düzenlenecek. Sempozyumda; Türkiye’de tarımın dünü ve bugünü, tarım politikalarının çıkış noktaları, uygulamaları, problemleri, siyasi, sosyal ve ekonomik hayata etkileri değerlendirilecek.

Ayrıca dünyada tarım politikaları ile değişim nedenleri ve etkileri ile Türkiye’nin tarım potansiyeli, mevcut potansiyelin ne kadar kullanıldığı ve gelişme imkanları da ele alınacak.

Sempozyum 12 Nisan’da, Haran Üniversitesi’nde

Sempozyumda sunulacak olan 40 bildiri ile Türkiye’nin ekonomik hayatında önemli bir yeri olan tarımın tarihi süreçteki aşamaları ve bugünkü durumu bilimsel bir zeminde tartışılacak. Günümüz tarım uygulamalarına bilimsel bilgi desteği sağlama amacından hareketle; Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze tarım politikalarının ülkemizin ekonomik gelişmesiyle ilişkisi, tarihi süreç içerisinde ele alınacak.

12 Nisan Perşembe günü Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsü Ziraat Fakültesi Prof. Dr. Hüseyin Apan Konferans Salonu’ndaki açılış konuşmaları ile başlayacak olan sempozyum iki gün sürecek.

www.gidahatti.com

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın