Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru ile kapılarını kapattı!

-
Tarım Fuarı ziyaretçi rekoru ile kapılarını kapattı!

Çukurova’nın tek uluslararası fuarı olma özelliği taşıyan Adana 11. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları, 5 günde 201 binden fazla kişiyi ağırladı.

Tarım sektörünün lokomotif kentlerinden biri olan Adana’da düzenlenen 11. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarları, 8-12 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleşti.

adana-tarim-fuari-2017-acilis-gidahattiZiyaretçi sayısı rekoru

Türkiye’nin dört bir yanından tarım firmalarını bir araya getiren Fuar, 250 sektör temsilcisini tek çatı altında topladı. Açık ve kapalı alanlar olmak üzere toplamda 35 bin m² ile Adana’da düzenlenen tarım fuarlarının en büyük metrekaresine ulaşan Fuar, 5 günde 201.757 kişiyi ağırladı.

adana-tarim-fuari-2017-gidahattiFuarın oldukça başarılı bir şekilde son bulduğunu ifade eden TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Rekorlarla açtığımız fuarımızı bir de ziyaretçi rekoru kırarak kapattık. Adana Tarım Fuarı tarihinin en fazla ziyaretçisini, 11. Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarlarımızda ağırladık. Geçen yıla kıyasla ziyaretçi sayısında yüzde 14’lük bir artış yaşandı. Ziyaretçi sayımız geçen yıl 176 bindi. Bu yıl ise yüzde 14 artarak 201.757 oldu. Bu artış hem bizi hem de katılımcı firmalarımızı oldukça memnun etti. Seneye daha büyük hedefleri gerçekleştirmek çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Adana Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarlarının son 10 yılda ziyaretçi sayısını 3 kat arttırdığına dikkat çeken Alagöz, son 10 yılın katılımcı rekoru ile birlikte m² rekorunu da kırdıklarını belirterek, fuarların her geçen yıl büyük bir ivme kazandığına dikkat çekti.

Bugüne kadar Adana Tarım ve Sera-Bahçe Fuarlarını 1 milyon 500 bin kişi ziyaret ettiğini vurgulayan Alagöz, fuarlara 10 yılda yaklaşık 2 bin firmanın katıldığını vurguladı.

adana-tarim-fuari-2017-cihat-alagoz-gidahatti

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz

9 ülkeden alım heyetleri ağırlandı

Fuarda İran, Azerbaycan, Gürcistan, Kıbrıs, Bosna Hersek, Makedonya, Filistin, İsrail ve Ukrayna’dan alım heyetleri ağırladıklarını dile getiren Cihat Alagöz, 9 ülkeden yaklaşık 250 kişilik yabancı alım heyetini firmalarla buluşturduklarını, önemli iş bağlantıları kurulduğunu kaydetti.

2018 yılının hazırlıklarına başladıklarını belirten Alagöz, Tüyap Adana 12. Uluslararası Tarım ve Sera-Bahçe Fuarlarının 7-11 Kasım 2018 tarihleri arasında TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşeceğini sözlerine ekledi.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir