Syngenta Konya’da Şeker Pancarı Tarla Günü Düzenledi

-


Syngenta Konya’da Şeker Pancarı Tarla Günü Düzenledi

Syngenta Şekerpancarı Özel Müşteriler & Kampanya Müdürü Ahmet Kulualp liderliğinde, Emirata şekerpancarı tohum çeşidi 8 Kasım 2015 tarihinde Konya Ilgın’da organize edilen tarla gününde iş ortaklarına tanıtıldı.  Ilgın Şeker Fabrikası’nda gerçekleştirilen tarla gününde Ilgın Pankobirlik, TKK, Ilgın Şeker Fabrikası Bölge Müdürlüğü, lider üreticiler, Endotar firma ekibi ve bölgedeki önemli bayilerden oluşan 40 kişilik katılım gerçekleşti.

Syngenta’ya ait Emirata çeşidinin öne çıkan performans özelliklerinin tanıtıldığı tarla gününde kritik bir yıl olan 2015‘de çeşidin bölgede ön plana çıkan şeker oranı üstün performansı vurgulandı. Çeşidin Rhizomania ve Cercospora hastalıklarına karşı dirençli olması ve kök veriminin çok yüksek olması katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

Organizasyonun ana hedefine paralel, çeşidin bölgede üstün performans ve bilinirliğinin artırılmasında etkili bir sektör buluşması oldu. İlgili tüm kurum ve kuruluşların yer alması ve en önemli lider üreticilerin organizasyonda hazır bulunmasının çeşit tanıtımı ile ilgili çok büyük avantajlar kazandırdığı iletildi.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir