Sürdürülebilir Arazi Yönetimi masaya yatırılacak

-
Sürdürülebilir Arazi Yönetimi masaya yatırılacak

Ankara’da devam eden BM Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi (UNCCD) 12. Taraflar Konferansı (COP12) kapsamındaki Sürdürülebilir Arazi Yönetimi İş Forumu, 110 ülkeden katılımla gerçekleştirilecek. 

Çölleşme ile mücadele konusunda küresel çapta çözüm arayışlarının masaya yatırıldığı konferans kapsamındaki Forum’un açılışı, 20 Ekim Salı günü ATO Congresium’da yapılacak.

İki gün sürecek Sürdürülebilir Arazi Yönetimi İş Forumu’nun açılış oturumunda TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Dünya Sürdürülebilir Kalkınma İş Konseyi Başkanı Peter Bakker ve UNCCD İcra Direktörü Monique Barbut birer konuşma yapacaklar.

“Arazi,  beklenenden düşük değer biçilen varlık: İş dünyası için arazinin anlamı” başlıklı bir özel sunumun gerçekleştirileceği Forum’da ayrıca “Arazi Bozulumunun Dengelenmesi Firmalar için Uygulanabilir mi?” ve “Arazi Bozulumunun Dengelenmesinin (LDN) Yaygınlaştırılması” başlıklı paneller gerçekleştirilecek.

Söz konusu panellere Syngenta, Futuragene, Sütaş, Arcadis, PepsiCo, Yves Rocher, Proland, April, Garanti Bank, UPL, SustainValue, Sekem, Ekore, Oyak gibi çölleşme ve sürdürülebilir arazi yönetimi alanında etkin firma yöneticileri konuşmacı olarak katılacak.

COP12 Sürdürülebilir Arazi Yönetimi İş Forumu, 21 Ekim Çarşamba günü yapılacak Ankara İş Dünyası Deklarasyonu Sunumu, paneller ve basın toplantısı ile sona erecek.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir