Su ürünleri sektörü ‘Future Fısh Eurasıa Fuarı’nda buluşuyor

-
Su ürünleri sektörü ‘Future Fısh Eurasıa Fuarı’nda buluşuyor

Türkiye’nin tek su ürünleri fuarı olan Future Fish Eurasia Uluslararası Su Ürünleri İhracat ve İşleme, Akuakültür ve Balıkçılık Teknolojileri Fuarı, 2-4 Haziran 2016 tarihleri arasında, Fuar İzmir D Salonu’nda düzenlenecek. 2 Haziran 2016 Perşembe günü, Saat:11.00’de fuarın açılışı, Balıkçılık ve Su Ürünleri Genel Müdürü M. Altuğ Atalay ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu tarafından yapılacak.

Bu yıl 8.’si düzenlenen Future Fish Eurasia Fuarı’na, aralarında Amerika, Almanya, Norveç, Fransa, İtalya, İsrail, Fransa, İspanya, İngiltere, Japonya ve Vietnam’ın bulunduğu 24 ülkeden 158 firma katılıyor. Sektörün önde gelen su ürünleri işleme firmaları, ihracatçıları, balık çiftlikleri taze ve işlenmiş su ürünlerini sergileyecek. Fuarda ayrıca yem ve otomatik yemleme sistemleri, akuakültür ekipmanları, su ürünleri işleme ve ambalaj makinaları, soğutma sistemleri, buz makinaları, aşı, ilaç ve dezenfektanlar gibi su ürünleri sektörünün ihtiyaç duyduğu geniş bir ürün yelpazesi de tanıtılacak.

Future Fish Eurasia 2016 Fuarı ile eş zamanlı olarak ve işbirliği içerisinde, Ortadoğu veAsya Akuakültür Forumu ‘Middle East&Central Asia Aquaculture (MECAA)’ düzenlenecek. Dünya ve Avrupa Akuakültür Dernekleri’nin desteği ile gerçekleştirilecek olan uluslararası organizasyon, Ortadoğu ve Asya’dan ve bu bölgeleri hedefleyen diğer ülkelerden gelecek sektör profesyonellerini Future Fish Eurasia Fuarı’nda buluşturacak. ‘Sürdürülebilir Akuakültür’ teması ile düzenlenecek konferansta sektör profesyonelleri ve akademisyenler buluşacak, tecrübelerini paylaşacak.

Future Fish Eurasia 2016 Fuarı’nı, başta Türk üreticiler olmak üzere, Asya, Avrupa, Kuzey Afrika ve Ortadoğulu üreticilerin ve MECAA katılımcılarının da aralarında bulunduğu sektör temsilcilerinin yoğun bir şekilde ziyaret etmesi bekleniyor. Future Fish Eurasia Fuarı ve MECAA 2016 Konferansı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Dünya Akuakültür Derneği, Avrupa Akuakültür Derneği, Ege İhracatçı Birlikleri, İstanbul İhracatçı Birlikleri, Su Ürünleri Tanıtım Grubu, Su Ürünleri Mühendisleri Derneği, İzmir Ticaret Odası, KOSGEB, Uluslararası Eurofish organizasyonu, Marevent ve sektörün tam desteğiyle düzenleniyor.

(CİHAN)

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın