Su Elçileri Farkındalık Projesi Yarışması düzenleniyor!

-
Su Elçileri Farkındalık Projesi Yarışması düzenleniyor!

Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi, çevre ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda toplumdaki farkındalığı artırmak amacıyla yürütülüyor. Proje Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse ediliyor.cevre-2-gidahatti

Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi

Proje kapsamında Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olarak “Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” yarışması gerçekleştirilecek.

Yarışma, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın sözleşme makamı olduğu; Millî Eğitim Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ve TRT’nin faydalanıcı oldukları proje kapsamında gerçekleştirilecek. Başvurular 30 Ekim tarihine kadar alınacak.

Yarışma, ilkokul ve ortaokullarda öğrenim gören öğrencilerde “çevrenin korunması ve suyun verimli kullanımı”na ilişkin bilinç ve farkındalığı artırmak amacıyla düzenleniyor. Yarışma resim, afiş (poster), hikâye alanlarını kapsayan dokuz kategoride gerçekleştirilecek. Öğrenciler, çevre korunması ve suyun verimli kullanıma ilişkin düşüncelerini resimlerine, hikayelerine ve afişlerine yansıtacaklar ve özgün ürünleriyle yarışmaya katılabilecek.cevre-kirliligi-cocuk-1-gidahatti

Yarışma detayları

Yarışmaya katılacak öğrencilerin ürünleri; sırasıyla okul, ilçe ve il komisyonlarının değerlendirmesine tabi tutulacak. Daha sonra  yarışmanın alanlarına göre Millî Eğitim Bakanlığı’nca belirlenen uzmanlar ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye Radyo-Televizyon Kurumu ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu temsilcileri tarafından oluşan Seçici Kurul tarafından değerlendirme yapılacak.

Yarışmada dereceye giren ürünlerin ödülleri sahiplerine projenin kapanış toplantısında verilecek. Dokuz kategoride Türkiye genelinde ilk üçe giren öğrenciler dizüstü bilgisayar ile ödüllendirilirken, il birincisi olan öğrencilere okul çanta seti verilecek.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir