Simit Sarayı’na Başbakanlı açılış!

-
Simit Sarayı’na Başbakanlı açılış!

İngiltere’de büyümeye devam eden Türkiye’nin “global tadı” Simit Sarayı’nın Londra Piccadily Circus’ta faaliyet gösteren mağazasının resmi açılışını Başbakan Binali Yıldırım yaptı. Simit Sarayı; Dubai’de düzenlenen “12’nci Global RLI Awards” töreninde de “Rising Star Of The Year” kategorisinde ödül kazandı.

Simit Sarayı Piccadilly Circus mağazası, İngilizlerin yoğun ilgisini çekmeye devam ediyor.

Binali Yıldırım açılış yaptı

Halihazırda faaliyette bulunan mağazanın resmi açılışını temaslarda bulunmak üzere İngiltere’de bulunan Başbakan Binali Yıldırım yaptı. Açılışa Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı ve iş dünyasının temsilcileri de katıldı.

simit-sarayi-gidahattiİngilizler Simit Sarayı’nı sevdi

İngiltere’deki ilk mağazasını 2015 yılı Şubat ayında Londra Oxford Street’te hizmete sunan Simit Sarayı, Londra’da gördüğü yoğun ilgi üzerine 2015 yılının Nisan ayında ikinci mağazasını Bond Street’te sevenleriyle buluşturdu. Üçüncü mağazasını Londra şehir merkezinin en ünlü ve işlek kavşağı Piccadilly Circus’ta açan Simit Sarayı gördüğü yoğun ilgi üzerine Southampton Row, Villiers Street ve Greenwich’te açtığı mağazalarda çok sevilen lezzetlerini paylaştı. Favori buluşma mekanı haline gelen Londra’daki Simit Sarayı mağazalarında İngilizlerin damak tadına uygun ürün inovasyon çalışmaları da yapılıyor.

Yılın Yükselen Yıldızı

Global marka olma yolunda yatırımlarını sürdüren Simit Sarayı, başarılarını 2017 Küresel RLI Ödülleri’nde elde ettiği “Rising Star Of The Year / Yılın Yükselen Yıldızı” ödülüyle taçlandırdı.

Dünya perakende ve eğlence sektörünün en prestijli ödülleri arasında yer alan ve Dubai’de düzenlenen “12’nci Global RLI Awards” töreninde “Rising Star Of The Year” kategorisinde ödül kazanan Simit Sarayı, aldığı bu ödülle, “Rising StarOf The Year” kategorisinde ödül alan en yaygın ilk ve tek Türk gıda markası oldu.

simit-sarayi-odul-gidahattiRLI Ödülleri

RLI ödülleri, perakende ve eğlence sektörünü kapsayan tek gerçek küresel dergi olan ‘Retail&Leisure International’ tarafından düzenleniyor ve 18 kategoride ödül veriliyor. 12’nci RLI Küresel Ödülleri ile bu yıl dünya çapında en yaratıcı, yenilikçi ve heyecan verici perakende ve eğlence projeleri onurlandırıldı.

Simit Sarayı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kavukcu, konuyla ilgili olarak, “Türkiye ve sektör adına böylesine önemli bir organizasyonda Simit Sarayı olarak bu ödülü almış olmaktan dolayı gururluyuz, 15. yılımızda ‘Türkiye’nin global tadı’ olarak dünyada büyümeye, ihracatımızı arttırmaya ve yatırım yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir