SGK istihdama katkı sağlayan şirketleri ödüllendirdi

-
SGK istihdama katkı sağlayan şirketleri ödüllendirdi

Sosyal Güvenlik Kurumu 10. Yıl Ödül Töreninde, “En Çok Prim Ödeyen İşveren”, “En Çok İstihdam Sağlayan İşveren”, “En çok Kadın İstihdamı Sağlayan İşveren” ve “En çok Engelli İstihdamı Sağlayan İşveren” ödülleri verildi. Gıda sektöründen TAB Gıda ile perakende sektöründen BİM ödül alan firmalar arasında yer aldı.

SGK Ödül Töreni’nde konuşan Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Dr. Mehmet Selim Bağlı, 2009 yılından bu yana Mayıs ayının ikinci haftasının Sosyal Güvenlik haftası olarak kutlandığını hatırlattı.

sgk-toren-gidahatti

Bu yılın kurumun 10’uncu yıl olması nedeniyle farklı bir anlamı olduğunun altını çizen Mehmet Selim Bağlı, “Dünyanın en iyi yasal düzenlemelerini de yapsanız, çok ideal sistemlerde kursanız eğer toplumsal destek yoksa, toplumsal talep oluşmamışsa, bu konuda algıda bir problem varsa yeterli farkındalık oluşmamışsa başarılı olmanız mümkün değil” dedi.

sgk-baskani-mehmet-selim-bagli-gidahatti

SGK’nın 78 milyonu içine alan, Türkiye’nin her vatandaşına hitap eden bir kurum olduğuna vurgu yapan Bağlı, işçisiyle işvereniyle, sigortalısıyla hatta sigortasızıyla bir aile olduklarını belirtti. Bağlı, “Hızlı çalışan bir Kurumuz ama daha çok hızlı çalışmamız lazım. Emeklilik bağlama süresini bir güne indirmemiz gerekiyor. İnşallah bunun için gerekli alt yapıyı kuracağız ve hızlı bir şekilde bu hedefleri gerçekleştireceğiz” dedi.

2015 yılı en çok prim ödeyen, istihdam sağlayan, kadın istihdamı sağlayan ve engelli istihdamı sağlayan işverenler dallarında ödüllerin verildiği törende, SGK Başkanı Mehmet Selim Bağlı programa onur konuğu olarak davet edilen şehit ve gazi ailelerine de hediyelerini verdi.

sgk-odulleri-gidahatti

TAB Gıda, en çok istihdam sağlayan ilk 10 şirket arasında

Burger King, Popeyes, Sbarro, Arby’s ve Usta Dönerci olmak üzere bünyesinde 4 global ve 1 yerel markayı bulunduran hızlı servis restoran zinciri sektöründen TAB Gıda, ülke istihdamına sağladığı katkı dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından ödüllendirildi. TAB Gıda, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 10. Yıl temalı Sosyal Güvenlik Haftası Etkinlikleri kapsamında yapılan değerlendirmeler sonucunda istihdam alanında en güçlü ilk 10 şirketten birisi oldu. Türkiye’deki on binlerce şirket arasından “En Çok İstihdam”, “En Çok Kadın İstihdamı” ve “En Çok Engelli İstihdamı” sağlayan ilk 10 şirket arasında yer alan TAB Gıda, istihdam alanındaki başarısını taçlandırmış oldu.

İlaç protokolünde anlaşma sağlanacağından umutlu!

tab-gida-logo-gidahatti

Caner Dikici: İlk 10 şirketten birisi olmak gurur verici

Ülke genelinde 70’ten fazla ilde 1000’e yakın restoranla hizmet veren TAB Gıda’nın Genel Müdürü Caner Dikici, şu değerlendirmeyi yaptı:

“Geçtiğimiz yıl Burger King’in Türkiye’deki 600. restoranını açmamız ve Türkiye’deki 20. Yılımızı kutlamamız açısından bizim için oldukça önemli bir seneyi geride bıraktık. %30 büyüme hedefimiz doğrultusunda yatırımlarımızı gerçekleştirdik ve hedeflerimize ulaştık. Hızlı bir şekilde büyüyor olmamız istihdam rakamlarımıza da yansıdı; TAB Gıda olarak 18.000’den fazla kişiye istihdam sağlıyoruz. Türkiye’nin en fazla istihdam sağlayan ilk 10 şirketinden birisi olmak bizler için oldukça gurur verici. 2016 yılında Türkiye’de 250-300 yeni restoran açmayı hedefliyoruz; yatırım planlamalarımız doğrultusunda ülke istihdamına olan katkımızın giderek artacağını söyleyebiliriz.”

caner-dikici-gidahatti

Eşit fırsat politikası ödül getirdi

SGK tarafından ayrıca “en çok kadın istihdamı” ve” en çok engelli istihdamı” sağlayan ilk 10 şirket arasında seçilerek toplamda 3 ödül aldıklarını belirten TAB Gıda İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Asok da, “Sağladığımız yüksek istihdam rakamlarının yanı sıra, insan kaynakları politikamızda eşit fırsat prensibinden hiçbir zaman ödün vermedik. Kadınların iş hayatında daha çok yer almalarının hem ülke ekonomisine hem de şirket olarak büyüme hedeflerimize büyük katkısı olduğuna inanıyoruz. Yalnızca restoran kadrolarındaki pozisyonlarda değil, merkez yönetimde de daha fazla kadın çalışanımızın olması yönünde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Mevcut çalışanlarımızın %33’ü, yani 6000’e yakını kadın; bu oranı bu sene %40’a çıkarmayı hedefliyoruz. Ayrıca dezavantajlı grupların daha fazla iş hayatına ve topluma kazandırılmasının, TAB Gıda gibi yüksek istihdam sağlayan şirketler için kurum kültürlerinin bir parçası olması gerektiğini düşünüyoruz. Bizler 350’ye yakın engelli çalışanımızla büyük bir aileyiz; başarımızın sırrı da burada gizli.” diye konuştu.

Emekli çalışanlar için prim kesintisi kalktı

bim-magaza-gidahatti

BİM 3 ödül aldı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) perakende sektörünün önde gelen markalarından BİM’e de istihdam alanındaki katkıları nedeniyle 3 ödül verdi. BİM, SGK tarafından 2015 yılı için “En Çok İstihdam Sağlayan İşveren”, “En çok Kadın İstihdamı Sağlayan İşveren” ve “En çok Engelli İstihdamı Sağlayan İşveren” ödüllerine layık görüldü.

BİM-İcra-Kurulu-Galip-Aykac-gidahatti

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, aldıkları ödüllerden büyük mutluluk duyduklarını, Türkiye’ye hizmete devam edeceklerini söyledi. Galip Aykaç, “31 Mayıs 2016 itibarı ile Türkiye’nin dört bir yanında faaliyette olan 5 bin 300 mağazamız ve binlerce çalışanımızla Türkiye için değer üretmeye devam ediyoruz. Tüketicilere yüksek kaliteli ürünleri ucuz fiyatlarla sunduğumuz gibi, tedarikçimiz olarak faaliyet gösteren yüzlerce KOBİ’nin de ürünlerini tüketici ile buluşturmasını sağlıyoruz. Çalışmalarımızın takdir edilmiş olması ve SGK’nın verdiği ödül plaketleri bizi çok mutlu etti ve motivasyonumuzu daha da artırdı” dedi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın