Selva Gıda, Uzak Doğu pazarında gücünü artırıyor

-
Selva Gıda, Uzak Doğu pazarında gücünü artırıyor

İttifak Holding bünyesinde gıda sektöründe faaliyet gösteren, 15 kategoride 180’in üzerinde ürüne ulaşan Selva Gıda, bu yıl 43.’si düzenlenen Foodex Japan 2018 Fuarı’nda, Uzak Doğu’nun ihtiyaçlarına göre özel üretim anlayışıyla farkını ortaya koyuyor.

Hububat orijinli üretiminin yüzde 50’sinden fazlasını ihraç eden Selva Gıda, 5 kıtada, ağırlıkla Japonya, Tayvan, İsveç, Hindistan, Nijer, Mali, Madagaskar, Ruanda ve Moritanya olmak üzere 90’dan fazla ülkeye makarna, irmik ve un başta olmak üzere ürün sevk ediyor.

selva-gida-2-gidahattiFoodex Japan 2018

Selva Gıda, uluslararası platformlarda onaylanmış Üstün Lezzet ödüllü ürünleriyle, 6 – 9 Mart 2018 tarihleri arasında Tokyo’da bu yıl 43.’sü düzenlenen Foodex Japan 2018 Fuarı’nda yerini aldı.

Ürünlerinin lezzet ve kalitesinin özünde, yüksek kalitede hammadde ve ileri teknoloji kullanımı yattığını belirten Selva Gıda Genel Müdürü Özkan Koyuncu, “Dünyanın birçok ülkesine ciddi miktarlarda ürün ihracatı gerçekleştiriyoruz. Uzak Doğu ülkelerinin ise bizim ayrı bir önemi bulunuyor. Bu yaklaşımımız doğrultusunda bölgenin ihtiyaçlarına göre özel üretim yapıyoruz. Bunun en güzel örneğini ise geçen yıl ürün gamımıza eklediğimiz Mürekkep Balıklı Spagetti oluşturuyor” dedi.

“Uzak Doğu, tutunması zor bir pazar”

Uzak Doğu pazarının yüksek bir potansiyeli olmasına rağmen, tutunabilmesi çok zor olan bir pazar olduğunun altını çizen Özkan Koyuncu, “Ürününüzün üretim teknolojisinden tutun da ham madde kalitesine kadar tüm özellikleri eksiksiz olmalı. Kaliteden küçücük bir taviz vermeniz, ürününüzün pazardan çıkmasına neden olur. 2007 yılından bu yana markalı makarna ihracat liderliğimizin altında yatan en önemli sebeplerden biri de kalitemizden asla taviz vermeyişimiz. Önümüzdeki süreçlerde ihracattaki başarımızı artırarak sürdürmeyi amaçlıyoruz. Bu hedefimiz için farklı pazarların ihtiyaçlarına yönelik özel ürün ve hizmetler geliştirmeyi sürdüreceğiz. Foodex gibi fuarlarda yer almak, ürünlerimizi ve kendimizi anlatmamızda büyük rol oynuyor” diye konuştu.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir