Sanayi istihdam endeksi değişmedi

-
Sanayi istihdam endeksi değişmedi

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi, üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre değişmeyerek, 118,9 olarak gerçekleşirken, brüt ücret-maaş endeksi, bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,7 artarak 205,2 değerine yükseldi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), yılın üçüncü çeyreğine ilişkin “Sanayi İşgücü Girdi Endeksleri”ni açıkladı.

Buna göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi, üçüncü çeyrekte bir önceki çeyreğe göre değişmeyerek, 118,9 olarak gerçekleşti. Takvim etkisinden arındırılmış sanayi istihdam endeksi de geçen yılın üçüncü çeyreğine göre aynı seviyede kalarak 119,6 oldu.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayide çalışılan saat endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 0,1 azaldı. Takvim etkisinden arındırılmış sanayide çalışılan saat endeksi de geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 0,9 düştü.

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sanayide brüt ücret-maaş endeksi, bu yılın üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 3,7 artarak 205,2 değerine yükseldi. Takvim etkisinden arındırılmış sanayide brüt ücret-maaş endeksi de geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 14,1 arttı ve 208 oldu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir