Sağlıkta ayrımcılık ortadan kaldırılacak

-
Sağlıkta ayrımcılık ortadan kaldırılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, vatandaşları en mutlu eden hizmetlerin başında sağlık alanında yapılan dev reformların geldiğini, sağlıkta ayrımcılık için yapılan çalışmalarla vatandaşlar arasındaki ayrımcılığa son verdiklerini, 2002 yılında sadece 1.078 olan tesis sayısına son 14 yılda 3.228 tesis daha eklediklerini söyledi.

Sarı, sağlıkta ayrımcılık için yapılan çalışmalarla vatandaşlar arasındaki ayrımcılığa son verdiklerini ifade ederek, “herkesin hizmetinden memnun kaldığı ve arzu ettiği hastanede tedavi görme imkanı var” dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı, sağlık alanında ayrımcılığa son vererek herkese hizmetinden memnun kaldığı ve arzu ettiği hastanede tedavi görme fırsatı sunduklarını, geriye dönüp baktıklarında vatandaşları en mutlu ettikleri hizmetlerin başında sağlık alanında yapktıkları reformların geldiğini ifade etti.

doktor-gidahatti

Sağlıkta dev reformlar

Sarı, “bugün geriye dönüp baktığımızda; vatandaşlarımızı en çok mutlu ettiğimiz hizmetlerin başında sağlıkta yaptığımız dev reformlar geliyor. 15 yıl önce sağlık sektörünün halini hepimiz biliyoruz. 2002 yılına kadar sağlıkta yapılan tesis sayısı sadece bin 78’di. AK Parti Hükümeti, son 14 yılda bu sayıya ek olarak, 3 bin 228 tesisi inşa ederek, milletimizin hizmetine sundu. Birçok şehrimizdeki sağlık yatırımları hız kesmeden sürüyor,” dedi.

Hastane dışında doğan bebeklerde ölüm oranı daha yüksek

Ayrımcılığa son verildi

Sağlık alanında vatandaşlar arasındaki ayrımı kaldırıp, işçi ve memurların aynı hastanede sağlık hizmeti almasına olanak verdiklerinin altını çizen Sarı, hastanelerin tam teşekküllü hale getirip teknolojiyle donattıklarını, sağlıklı bir topluma ulaşmanın yolunun sağlıklı bir nesin olduğunu, bunun bilinciyle yorulmadan çalıştıklarını söyledi.

antalya-bilim-festivali-3-gidahatti

Bilimsel çalışmaları destekliyoruz

Üniversiteleri bilim, düşünce ve teknolojinin üretildiği merkezler olarak gördüğünü söyleyen Bakan Sarı, AK Parti Hükümeti’nin üniversitelerin bilimsel çalışmalarına destek verdiğini dile getirdi. Sarı, “AK Parti olarak, iktidarda olduğumuz ilk günden beri Adana’nın başta ekonomik, teknolojik, sağlık, sosyal, eğitim, kültürel ve sportif anlamda kalkındırabilmek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz” diye konuştu.

Hastane dışında doğan bebeklerde ölüm oranı daha yüksek

İnsan merkezli hareket ettik

Fatma Güldemet Sarı, şöyle devam etti; “Biliyoruz ki, bu bir irade ve ekip işi. Hükümet olarak hep bu bilinçle hareket ettik. Hizmetlerimizi hayata geçirip, insan odaklı ve insan merkezli hareket ettik. Adana, 2023 Türkiye’sinde hedeflerini gerçekleştirmiş olarak yoluna devam edecek. Bölgesinin parlayan yıldızı olan Adana, cazibe merkezi olarak durmadan çalışıyor ve çalışmaya da devam edecek.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir