Rusya’nın almadığı domates, Başkentlilerin gözdesi

-
Rusya’nın almadığı domates, Başkentlilerin gözdesi

Uçak krizi nedeniyle Rusya gümrüklerinde engellemelere takılan domates ve narenciye ürünleri, Kasım ayında Başkentli tüketicilerin en çok tükettiği yaş meyve ve sebzeler oldu. Ankara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal verilerine göre, Kasım ayında meyve kategorisinde en çok mandalina, sebze kategorisinde ise domates tüketildi.

Ankaralıların, 2015 yılı Kasım ayında en çok tükettikleri sebze ve meyveler belli oldu.

meyve-www.gidahatti.comAnkara Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal verilerine göre, Kasım ayında en çok tüketilen meyveler arasında 11 bin 658 tonluk satışıyla mandalina birinci, 4 bin 677 tonluk satışıyla elma (yerli) ikinci, 4 bin 624 tonluk satışıyla muz (yerli) üçüncü oldu.

Meyve kategorisinde bu meyveleri 3 bin 677 tonluk satışıyla limon dördüncü sırada, 2 bin 569 tonluk satışıyla armut beşinci sırada izledi.

Geçen ay en çok tüketilen diğer meyveler ise sırasıyla nar, Trabzon hurması, golden elma, kestane ve starking elma oldu.

domates-www.gidahatti.comKasım ayının sebzesi domates

Başkentliler, Kasım ayında sebze kategorisinde ise en çok domates tüketti.

Büyükşehir Belediyesi Toptancı Hal verilerine göre, geçen ay sebze kategorisinde 12 bin 312 tonluk satışıyla sofralık domates birinci, 11 bin 331 tonluk satışıyla patates ikinci, 5 bin 463 tonluk satışıyla salatalık üçüncü sırada yer aldı.

Bu sebzeleri, 4 bin 879 tonluk satışıyla dördüncü sırada kuru soğan, 4 bin 838 tonluk satışıyla beşinci sırada havuç izledi.

Geçen ay en çok tüketilen diğer sebzeler ise sırasıyla patlıcan, beyaz lahana, ıspanak, karnabahar ve pırasa oldu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın