Real Bilkent Hipermarket Baltech Group’da…

-
Real Bilkent Hipermarket Baltech Group’da…

Metro Properties’in sahibi olduğu Bilkent Center’da yer alan ve Beğendik grubu tarafından işletilen Real Hipermarket’in Baltech Group’a satışı gerçekleşti.

Metro Properties, Türkiye’deki portfoyünü yeniden yapılandırmak amacıyla yeni bir adım attı.

metro-properties-gidahatti

Metro Properties’in sahibi olduğu, Ankara’nın ilk alışveriş merkezlerinden biri olan Bilkent Center’da yer alan ve Beğendik Grubu tarafından işletilen Real Hipermarket bağımsız bölümü, geçtiğimiz hafta Baltech Group’a satıldı.

Metro Properties Gayrimenkul Yatırım A.Ş. Genel Müdürü ve Asya Bölge Müdürü Gündüz Bayer, satışa ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu yıl Antalya, İzmit ve Ankara’da gerçekleştirdiğimiz üç satıştan sonra perakende portföyümüzü yeniden yapılandırma sürecini tamamladık” dedi.

Ankara’nın en popüler bölgelerinden birinde bulunan Bilkent Center 1998 yılında Tepe Emlak ortaklığıyla hayata geçirilmişti.

M1 Adana AVM yenilenecek

Metro Properties’in Türkiye’de sahip olduğu dört adet M1 alışveriş merkezi bulunuyor. Kuruluş önümüzdeki aylarda Adana’da bulunan alışveriş merkezini yenileme ve büyütme projesine odaklanacak. Büyüme ve yenileme projesine bağlı olarak M1 Adana AVM, uluslararası markalar ile şimdiden kira anlaşmaları imzaladı. Büyüme ve yenileme çalışmaları 2017 yılının ikinci çeyreğinde tamamlanacak.

Metro Properties

Metro Group’un gayrimenkul kuruluşu olan Metro Properties, perakende sektöründe sahip olduğu kapsamlı deneyimi, gayrimenkul alanındaki geniş tecrübesi ve istikrarlı uygulama becerileri ile öne çıkıyor. 1998 yılından beri Türkiye’de faaliyette olan Metro Properties, yeni yatırımlar gibi modern toptan ve perakende mağazacılığın gelişimini de destekliyor. Şirket, hem ulusal hem uluslararası düzeyde, aktif ve değer katan bir gayrimenkul yönetimi anlayışıyla yatırımcılar, kiracılar ve müşterilere dünya çapında yer alan tüm lokasyonlarında, hizmet veriyor.

baltech-group-gidahatti

Baltech Group

Baltech Group, çeşitli iş alanlarında, Türkiye ve Azerbaycan’da faaliyet gösteren bir şirketler topluluğu. Grup, tasarım, inşaat, turizm, gayrimenkul, tarım/hayvancılık, enerji ve şans oyunları sektörlerinde aktif olarak faaliyet gösteriyor.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir