Ramazan’da et fiyatları ne olacak?

-
Ramazan’da et fiyatları ne olacak?

Ramazan ayının başlamasına sayılı günler kala gıda fiyatlarında artış olup olmayacağı da merak konusu. TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan’ın yaklaşmasıyla piyasaların hareketlendiğini belirterek, “Et ve et ürünlerinde bu Ramazan ayında zam beklemiyoruz. Et ve Süt Kurumu bu konuda gereken tedbiri almış durumda” dedi.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, Ramazan ayında et ve et ürünlerinde zam beklemediklerini belirterek, Et ve Süt Kurumu’nun bu konuda gereken tedbiri aldığını kaydetti.

Ramazan ayının yaklaşmasıyla piyasada hareketliliğin başladığına işaret eden Palandöken, vatandaşların gıda fiyatlarını yakından takip etmesi gerektiğini vurguladı. Palandöken, “Para hırsı ile Ramazanı fırsat bilerek zam yapanlara dikkat edilmeli.” dedi.

‘Özel sektör eti, ESK’nın 4-5 katı karla satıyor’

kirmizi-et-gidahatti

Esnaf ve sanatkârlardan Ramazan’da gıda fiyatlarına zam yapmamasını isteyen Palandöken, açıklamasına şöyle devam etti: “Et ve et ürünlerinde bu Ramazan ayında zam beklemiyoruz. Et ve Süt Kurumu bu konuda gereken tedbiri almış durumda. Ayrıca, hayırseverler dağıtacakları paketlerin içini kontrol etmeli. Son tüketim tarihi gelmiş ya da geçen gıda maddelerinin olup olmadığına bakmalı. . Aslında en güzeli sağ elin verdiğini sol elin görmemesidir. Reklama kaçmadan hayırda yarış yapılmalı ve hayırseverlerimiz hediye çeki vererek ihtiyaç sahiplerinin istediklerini, istedikleri yerden almasına fırsat vermeli.”

ramazan-erzak-paketi-gidahatti

“Vatandaş gıda fiyatlarını takip etsin!”

TESK Başkanı Palandöken ayrıca, ‘İftar sofralarını kesesine göre donatmak isteyen vatandaşın piyasaya Ramazan bereketini getirmesini bekliyoruz. Vatandaşlarımızı da uyarıyoruz; bu mübarek Ramazan ayında talebi artacak olan et, hurma, kuruyemiş ve çay gibi gıda maddelerine zam yapanlar olabilir, fiyatları yakından takip edin” ifadelerini kullandı.

ESK, 10 bin ton et ithalatı için ihaleye çıktı

pide-ekmegi-gidahatti

 Ramazan pidesine zam yok

Esnaf ve sanatkarın vatandaşın istediğini sofrasına ucuz bir şekilde koyabilmesi için fiyatlara zam yapılmamasını isteyen Palandöken, “Oruçlu nefislerin iftar sofraları doyurucu olmalıdır. Para hırsı ile Ramazanı fırsat bilerek zam yapanlara dikkat edilmeli. Esnafımız zam yapılmasını istemiyor. Et ve et ürünlerinde bu ramazan ayında zam beklemiyoruz. Et ve Süt Kurumu piyasaya yeteri kadar et ve et ürünü verecek kapasitesi ve tedbiri almış durumda. Ramazan pidesi geçen seneki fiyattan kilosu 6 TL’den sofralarımızda yerini alacak.” diye konuştu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

 

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın