Ramazan Ülker’le bereketleniyor

-
Ramazan Ülker’le bereketleniyor

Türkiye’nin gıda ve içecekte küresel markası Ülker ile yine küresel bir yardım örgütü Deniz Feneri Derneği, Ramazan ayında yoksulları ve mazlumları sevindirmek üzere büyük bir işbirliğine imza attı.

Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker ve Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, aylık 50.000 koli gıda yardımı, yılda 600.000 koli ve 2000 yetime 12 ay boyunca 100 TL harçlık için sadece Türkiyeli ihtiyaç sahipleri adına mutabakata vardı.

murat-ulker-yildiz-holding-gidahattiYapılan mutabakat gereği Deniz Feneri, Holding’in yardımlarının dağıtılmasını organize edecek.

Ülker Ailesi’ne teşekkür

Yıldız Holding ile işbirliğine ilişkin açıklamalarda bulunan Deniz Feneri Derneği Genel Başkanı Av. Mehmet Cengiz, “Deniz Feneri, Ramazan’da ulaştıracağı yardımlarla binlerce ihtiyaç sahibi aileyi ve sunduğu birbirinden farklı Ramazan projeleri ile hayırseverleri mutlu edecek. Bu Ramazan’da Türkiye’nin en önemli markası Ülker’in Ramazan ayına yönelik yardım projesinde Deniz Feneri’ni çözüm ortağı olarak tercih etmesi bizi çok mutlu etti. Bu vesile ile Sayın Murat Ülker ve Ülker ailesine sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. 19 yıldır mazlumların ve yoksulların umudu olmaya dünyada ve Türkiye’de devam edeceğiz.” dedi.

deniz-feneri-yardim-gidahattiRamazan projeleri

Deniz Feneri Derneği’nin hayırseverler ve ihtiyaç sahipleri arasında köprü olabilmek adına sunduğu Ramazan Projeleri de şöyle:

Bir Kumanya da Sen Bağışla: Bu proje kapsamında Ramazan öncesinden başlamak üzere yurtiçi ve yurtdışında 50.000 aileye gıda kolisi dağıtılıyor. Ramazan bereketini, gıda kolileri ile yoksul sofralarına taşımak isteyen hayırseverler, içinde kuru gıda ve kahvaltılık malzeme bulunan 100 TL’lik 4 kişilik aileye 1 aylık yetecek gıda kolilerinden bağışlayabiliyorlar.

10.000 kişiye Bayramlık: Hayırseverler Deniz Feneri’nin Bayramlık Projesine 150 TL katkıda bulunarak bayram öncesinde yoksul ya da yetim çocuğu sevindirebilir, bayram günü arkadaşları gibi yepyeni kıyafetler giymenin sevincini yaşatabilirler. Deniz Feneri bu Ramazan 10.000 ihtiyaç sahibine bayramlık giysi ulaştıracak.

5.000 Yetime Bayram Harçlığı: Bu bayram 5.000 yetim çocuğa 100 TL’lik bayram harçlığı ulaştırılacak.

deniz-feneri-yetim-iftarlari-gidahattiYetim iftarı: İslam Dünyası Yetimler Günü olarak kabul edilen Ramazan’ın 15. günü  (10 Haziran) Türkiye ve dünyada 41 ülkede yetim iftarları düzenlenecek. Ayrıca yetimlere bayram harçlığı da dağıtılacak

Suriyelilere yardım: Suriye ve Türkiye’deki 10.000 Suriyeli aileye gıda dağıtımı yapılacak. Derneğin ihtiyaçları karşıladığı Suriye’deki Azez bölgesinde 5.000 kişinin barındığı “Deniz Feneri Haremeyn” kampında gıda ve temizlik maddesi dağıtılacak.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir