Perfetti Van Melle Türkiye’ye dünyanın en prestijli İK sertifikası

-
Perfetti Van Melle Türkiye’ye dünyanın en prestijli İK sertifikası

Türkiye’de 30. Yılını kutlayan Perfetti Van Melle Türkiye, dünyanın en prestijli İK Sertifikası Top Employers’ı aldı.

Vivident, Mentos, Chupa Chups, Big Babol gibi markaların üreticisi Perfetti Van Melle Türkiye; yüksek IK değerleri, uygulamaları ve stratejileri ile dünyanın en çok çalışılmak istenen lider şirketlerine verilen ‘Top Employers’ sertifikasını aldı.

perfetti-van-melle-top-employers-odul-gidahattiYerelde ödül alan tek gıda şirketi

Top Employers Institute, uluslararası IK standartlarını belirleme ve sertifikalandırması alanında, dünyanın en prestijli kurumu olarak kabul ediliyor.

Türkiye’deki 2 üretim tesisi ve 1000’i aşkın çalışanıyla faaliyet gösteren Perfetti Van Melle Türkiye, yaklaşık 1 yılı aşan bağımsız hazırlık ve test sürecinin ardından Türkiye’den yerel bazda tek gıda şirketi olarak ‘Top Employers’ sertifikasını almaya hak kazandı.

perfetti-van-melle-top-employers-2018-odul-gidahattiSertifikasyon sürecinde; Yetenek Yönetimi, İşgücü Planlama, Yeni Personelin Adaptasyonu, Öğrenme ve Gelişim, Performans Yönetimi, Lider Gelişimi, Yedekleme ve Kariyer Planlama, Kültür, Ücretlendirme ve Yan Haklar gibi 9 ana başlık altında 600’e yakın İnsan Kaynakları uygulaması ve bu uygulamaların yeterliliği denetlendi.

Türkiye’den 74 ülkeye ihracat

Perfetti Van Melle Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Kasım Korun konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi:

“İnsan odaklı yaklaşımı ile her zaman öncü uygulamalara imza atan Perfetti Van Melle Türkiye olarak, kazandığımız bu ödül ile ülkemizin en iyi işverenlerinden olduğumuzu bir kez daha kanıtlamış olduk. Türkiye’deki 30. yılımızı kutladığımız 2018’de gelen bu anlamlı ödül, bizlere daha da büyük gurur yaşatıyor.

vivident-perfetti-van-melle-gidahattiPVM grubu içerisindeki başarısı ile her daim önemli yeri olan Türkiye, çalışanlarına ve müşterilerine verdiği değeri her zaman odak noktasında tutmaktadır. Ar-Ge merkezimizde yılda 100’e yakın yeni ürünün geliştiriyor ve 2 ayrı tesisimizde ürettiğimiz 800 farklı ürünü 74 ülkeye ihraç ederek Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlıyoruz. Perfetti Van Melle Türkiye, ülkemizdeki 30. yılında ürün geliştirme, sektörel pazardaki lider konum ve ihracatta gösterdiği başarının yanı sıra birçok ülkeye yetenek ve yönetici transfer ederek de Türkiye’ye gurur yaşatmaktadır.”

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir