PepsiCo’da bir kadın daha üst düzey görevde!

-
PepsiCo’da bir kadın daha üst düzey görevde!

Gıda ve içecek sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden PepsiCo’nun Türkiye operasyonunda bir kadın daha üst düzey göreve atandı. PepsiCo’nun yeni İK Direktörü, deneyimli İK profesyoneli Birsen Çevik Akgünlü oldu.

Kadın üst düzey yönetici sayısı ile öne çıkan ve kadın çalışanların kariyer yapmak için tercih ettiği firma olarak tanınan PepsiCo Türkiye, İnsan Kaynakları’nın deneyimli ismi Birsen Çevik Akgünlü’yü İK Direktörü olarak 1 Mart 2016 itibarıyla bünyesine kattı.

pepsico-birsen-cevik-akgunlu-gidahattiBoğaziçi Üniversitesi İktisat Bölümü’nden mezun olduğu 1996 yılından bu yana, önde gelen global şirketlerde, İnsan Kaynakları’nın farklı birimlerinde deneyim sahibi olan Birsen Çevik Akgünlü, gıda ve içecek sektörünün liderlerinden PepsiCo’ya “İnsan Kaynakları Direktörü” olarak atandı.

İnsan Kaynakları kariyerine 1996 yılında PwC’de başlayan Akgünlü, 1999-2001 yılları arasında Hewlett-Packard’da çalıştı. 2001’de girdiği British American Tobacco Türkiye’de, farklı pozisyonlarda ve ülkelerde görev aldıktan sonra, son olarak İK Direktörlüğü görevini sürdüren Akgünlü, Mart 2016 itibarıyla ‘İnsan Kaynakları Direktörü’ olarak atandığı PepsiCo’da görevine başladı.

‘Bilim evrensel barışın dilidir’

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BUMED) İK Kulübü’ne üye olan Akgünlü, aynı zamanda her sektörden çalışan kadınların ‘network’ ve liderlik geliştirmeleri için çalışan global  PWN (Çalışan Kadınlar Ağı) programının Türkiye şubesinin kurucuları arasında. Akgünlü, Şubat 2014’ten bu yana Türkiye’de 300 üyesi bulunan derneğin gönüllü mentorluk faaliyetlerini yönetiyor.

Akgünlü evli ve bir kız çocuğu annesidir.

pepsico-turkiye-genel-muduru-levent-yuksel-gidahattiPepsiCo Türkiye Genel Müdürlüğüne Şubat ayında Levent Yüksel atanmıştı.

PepsiCo ürünleri, dünyanın dört bir yanındaki 200’den fazla ülke ve bölgede tüketiciler tarafından günde bir milyar kez tüketiliyor. Frito Lay, Quaker, Pepsi, Tropicana ve Gatorade şirketlerinin sunduğunu yiyecek ve içecek portföyü ile 2015 yılında 63 milyar dolar net gelir elde eden PepsiCo’nun geniş yiyecek ve içecek ürün portföyü, her biri yıllık 1 milyar doları aşan perakende satışına sahip 22 ayrı markası dışında, yüzlerce yiyecek ve içecek ürününü kapsıyor.

Yeşil Ofis Programı’nı en hızlı tamamlayan şirket oldu

PepsiCo, “Fayda Gözeten Performans” vizyonu ile atıştırmalıklardan sağlıklı yiyeceklere uzanan geniş bir yiyecek ve içecek yelpazesi sunmayı; çevre üzerindeki etkilerini ve maliyetlerini asgari seviyeye indirmek için yeni yöntemler bulmayı; çalışanlarına güvenli ve dahil edici bir çalışma ortamı sağlamayı; faaliyet gösterdiği yerlerde yerel topluluklara saygı göstererek onları desteklemeyi ve onlara yatırım yapmayı vaat ediyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir