Osaka’dan sonra en yüksek katılıma sahne olacak

-
Osaka’dan sonra en yüksek katılıma sahne olacak

“Çiçek ve çocuk’’ temasıyla 22 Nisan akşamı düzenlenecek törenle kapılarını açacak olan EXPO 2016 Antalya, katılımcı ülke sayısıyla derece yapacak. Katılım sözleşmesi imzalayan ülke sayısı 51’e ulaşan EXPO 2016 Antalya, bu sayı ile 1990 yılında Osaka’da düzenlenen botanik EXPO dışında en yüksek katılımlı A-1 kategorisindeki EXPO olacak.

expo-2016-rapor-gidahatti

EXPO 2016 Antalya katılımcı ülkeleri

EXPO 2016 Antalya için geri sayım sürüyor. “Çiçek ve çocuk’’ temasıyla kapılarını 22 Nisan akşamı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenecek törenle açmaya hazırlanan EXPO 2016 Antalya’ya katılmak üzere sözleşme imzalayan ülke sayısı her geçen gün artıyor. Bugün itibariyle katılım sözleşmesi imzalayan 51 ülke şöyle:

Sudan, Güney Kore, Pakistan, Gürcistan, Türkmenistan, Kenya, Yemen, Nepal, Moritanya, Sierra Leone, Tanzanya, Çin, Japonya, Gine, Senegal, Nijer, Filistin, Bangladeş, Kosova, Katar, Madagaskar, Hollanda, Burundi, Eritre, Komorlar Birliği, Zimbabve, Azerbaycan, Moldova, Benin, İngiltere, Gana, Macaristan, İtalya, Somali, Sri Lanka, Tayland, Hindistan, Myanmar, Kazakistan, Meksika, Uganda, Kore Demokratik Halk Cumhuriyeti, Etiyopya, Bosna Hersek, Ukrayna, Güney Afrika Cumhuriyeti, Kamerun, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Almanya, Sırbistan, Bulgaristan.

EXPO 2016 Antalya, görücüye çıktı

EXPO 2016 Antalya’nın resmi olmayan katılımcıları ise Hong Kong, Çin Taipei ve Rus Kültür Derneği.

expo-2016-gidahatti

EXPO 2016 Antalya, 51’e ulaşan katılımcı ülke sayısı ile Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) verilerine göre Asya’da 1990 yılında Osaka’da düzenlenen botanik EXPO dışında en yüksek katılımlı A-1 kategorisindeki EXPO olacak.

Uluslararası Sergiler Bürosu (BIE) verilerine göre, A-1 kategorisindeki botanik EXPO’lar içinde en yüksek katılımın olduğu şehir Osaka oldu. Osaka’da 1990 yılında düzenlenen EXPO’ya, 78 ülke katıldı. Osaka’dan sonra EXPO 2016 Antalya katılımcı ülke sayısı bakımından en yüksek rakamın gerçekleştiği ülke oldu.

G20’de Obama ile Erdoğan görüşecek

expo-2016-kazim-aydin-gidahatti

EXPO 2016 Antalya’ya ülke katılımları konusunda ilginin büyük olduğuna dikkati çeken EXPO 2016 Antalya Ajansı Genel Sekreteri Kazım Aydın, ‘’Ülke katılımlarının bu kadar yüksek olması çok sevindirici’’ dedi.

Ülkelerin katılımının, EXPO 2016 Antalya’yı zenginleştireceğine işaret eden Kazım Aydın, katılımcı ülkelerin ise EXPO 2016 Antalya’daki bahçeleri ile çeşitli ülkelerden milyonlarca insana ulaşma fırsatı elde ederek kalıcı bir tanıtım yatırımı yapmış olacaklarını bildirdi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir