ODTÜ’den Microsoft CEO’su geçti

-
ODTÜ’den Microsoft CEO’su geçti

Dünyanın lider teknoloji firmalarından Microsoft dünya CEO’su Satya Nadella, ilk kez bir Türk üniversitesi olarak Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ni ziyaret etti. ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar’ın ev sahipliği yaptığı ziyarette, CEO Nadella’ya ODTÜ ve ODTÜ Teknokent hakkında bilgi verildi ve işbirlikleri görüşüldü.

microsoft-satya-nadella-www.gidahatti.comMicrosoft’un dünya CEO’su Satya Nadella, Microsoft’un Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) gerçekleştirdiği Büyük Veri ve Nesnelerin İnterneti konulu etkinlik çerçevesinde ODTÜ’yü ziyaret etti. ODTÜ ve ODTÜ Teknokent ile Microsoft arasında gerçekleştirilebilecek işbirlikleri ile ilgili olarak bir araya gelen Satya Nadella ve ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Acar’a Microsoft Orta Doğu & Africa Başkanı Ali Faramawy, Microsoft Türkiye CEO’su Murat Kansu ve Genel Müdür Yardımcısı Cavit Yantaç ile ODTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Volkan Atalay ve ODTÜ Teknokent Genel Müdürü Mustafa İ. Kızıltaş eşlik etti.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ziyareti

CEO Nadella’ya ziyareti sırasında ODTÜ ve ODTÜ Teknokent’te gerçekleştirilen çalışmaların yanı sıra, ODTÜ Teknokent Bilişim ve İnovasyon Merkezi ile ilgili bilgi verildi. ODTÜ Teknokent’in 2015 yılında ABD’nin dünyaca ünlü Silikon Vadisi’nde açtığı ofis T-Jump ile ilgili olarak da bilgilerin aktarıldığı toplantıda, Microsoft ve ODTÜ arasında gerçekleştirilebilecek araştırma, eğitim ve işbirlikleri görüşüldü.

microsoft-www.gidahatti.com

Murat Kansu: Türkiye’nin stratejik ortağı olmak istiyoruz

Toplantıya katılan isimlerden Microsoft Türkiye Genel Müdürü Murat Kansu, Satya Nadella’nın yaptığı Türkiye konumlandırmasının önemine değinirken, Microsoft’un yerel bilişim teknolojileri sektöründe eko-sistemin geliştirilmesinde start-up ve eğitim yoluyla temel rol üstlendiğine dikkat çekti. Hedeflerinin dijital dönüşüm yolculuğunda Türkiye’nin stratejik ortağı olmak olduğunu belirten Kansu, “Uzun süredir devam eden işbirliğimiz çerçevesinde hem öğrencilerinin teknolojiye yakınlığı hem de Türkiye’nin en dinamik girişimcilik merkezlerinden biri olması nedeniyle etkinliğimizi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde (ODTÜ) gerçekleştirdik” dedi.

Satya Nadella ziyareti kapsamında ayrıca ODTÜ Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Tekno-girişimciler ve yatırımcılarla da bir süre sohbet etti. 1992 yılından bu yana Microsoft’ta çalışan ve 2014 yılının Şubat ayından bu yana CEO olarak görev yapan Satya Nadella, ilk kez bir Türk üniversitesini ziyaret etmiş oldu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir