Nusret’in başı Amerika’da belada!

-
Nusret’in başı Amerika’da belada!

Sosyal medya paylaşımlarıyla tüm dünyada adını Salt Bae olarak duyuran Nusret Gökçe, kısa bir süre önce ABD’de de 2 restoran açmıştı. Biri Miami, diğeri New York’ta Restoranları yoğun ilgi gören başarılı girişimcinin başı bu kez ABD’deki sağlık yetkilileriyle dertte.

Artık neredeyse herkesin tanıdığı bir internet fenomeni ve aynı zamanda başarılı bir restoran zincirinin ortağı, daha da önemlisi markanın yüzü olan Gökçe, mutfakta yemek hazırlarken çektiği videoları sıkça paylaşıyor.

Nusret’in New York’taki restoranı mercek altında

Newsweek’in haberine göre ABD’deki restoranlarından birinin yer aldığı New York şehrinin Sağlık Departmanı, kendilerine ulaşan bir şikayet sonrasında Gökçe’nin videolarda yemek hazırlarken eldiven kullanmadan etlere dokunması nedeniyle konuyu incelemeye aldığını duyurdu.

Şehrin Sağlık Departmanı’ndan bir sözcü, şehrin Sağlık Yasaları’nın pişirilip hazır hale getirilen etlere çıplak elle dokunmayı yasakladığını açıkladı. Bir başka kural ise, kol veya elde mücevher veya aksesuar bulunurken yemek hazırlanmasını yasaklıyor.

Nusr_et#Saltbae (@nusr_et)’in paylaştığı bir gönderi ()

Nusret soruları yanıtsız bıraktı

Öte yandan, Newsweek gazetesi Nusret’in konu hakkında hemen yorumunu istediklerini ancak yanıt alamadıklarını öne sürüyor.

Türkiye dışında da Salt Bae adıyla oldukça ün yapan Gökçe’nin 8 Ocak’ta Instagram hesabından paylaştığı videoda eldiven kullanmadan ızgaraya hamburger koyduğu görülüyor.

Son yıllarda Türkiye’de oldukça tanınan bir isim olan Nusret Gökçe; Ocak 2017’te yayınladığı 36 saniyelik bir video ile dünya çapında üne ulaştı. Nusret’in kendine özgü ilginç yöntemlerle et hazırladığı bu video, Instagram’da 16 milyon kez izlendi.

Kendi internet sitesine göre Nusret markasının New York, Miami, Duabi, Abu Dhabi ve diğerleri Türkiye’de olmak üzere toplam 13 restoranı bulunuyor.

Ottoman steak 🔪

Nusr_et#Saltbae (@nusr_et)’in paylaştığı bir gönderi ()

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir