Nâre serisine %100 nar ekşisi geldi

-
Nâre serisine %100 nar ekşisi geldi

Doğanay Gıda, tamamı Güney ve Güneydoğu Anadolu’da yetişen narlardan üretilen %100 nar ekşisini ‘nâre’ markasıyla piyasaya sundu.

Doğanay Gıda, üzüm sirkesi, elma sirkesi, balzamik sirke, limon sosu, %100 limon suyu ve nar ekşili sostan oluşan ‘nâre’ serisine, %100 nar ekşisini ekledi. Doğanay Gıda’dan yapılan açıklamada, firmanın, ürettiği nar suyu, nar ekşisi ve soslarıyla yerli üreticiye de destek olmaya devam ettiği kaydedildi.

Üretimin hiçbir aşamasında kimyasal işleme başvurulmadığı ve meyvelerin besin değerlerinin korunduğu belirtilen açıklamada, nâre markası ile %100 nar suyuyla üretilen nar ekşisinin tüm dünyaya sevdirilmesinin hedeflendiği vurgulanarak nar ve nar ekşisinin faydaları hakkında şu bilgilere yer verildi:

Vücut direncini koruyor

“İçeriğinde çok çeşitli mineral, vitamin, enzim ve antioksidanlar bulunduran nar ekşisi, bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Enfeksiyonlara karşı vücut direncini koruyan ve artıran nar ekşisi, aynı zamanda enerji veriyor ve yorgunluğu gideriyor.

 Yorgunluğa bire bir…

Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de her yıl 175 bin kişiye kanser teşhisi konuluyor. Uzmanlar, bağışıklık sistemimizi zayıflatan ve kanser gibi ölümcül hastalıkların önünü açan toksinlerle mücadelede, içeriğindeki antioksidan sayesinde narın çok önemli bir yere sahip olduğunun altını çiziyor. Narın en lezzetli hali ve salatalarımızın vazgeçilmezi nar ekşisi de bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korunmada en doğal yardımcılarımızdan. Enfeksiyonlara karşı vücut direncini koruyan ve artıran nar ekşisi, aynı zamanda enerji veriyor. Nar ekşisi; yoğun çalışanların korkulu rüyası haline gelen yorgunluğu karşı da etkili bir çözüm.

Toksin atılımına yardımcı…

Kolesterol ve kan şekerimizi dengeleyerek artmasını engelleyen nar ekşisinin faydaları saymakla bitmiyor. İshali önleyen ve tedavisinde bitkisel destek sağlayan nar ekşisi, bağırsak parazitlerinin de düşmanı. İdrar söktürücü özelliği ile toksin atılımına yardımcı olan nar ekşisi, cilde esneklik sağlayarak pürüzsüz bir görünüm kazanmasında da etkili oluyor. Uzmanların beslenmede mutlaka yer alması gerektiğini belirttikleri nar, aynı zamanda güçlü bir antioksidan olma özelliği taşıyor.”

 

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir