Moritanya anahtar teslim fiyat istiyor

-
Moritanya anahtar teslim fiyat istiyor

Moritanyalı firma, Türkiye’ den meyve ve sebze suyu üretim hattı satın alacak.

Moritanya İslam Cumhuriyeti, 1,030,631 kilometrekarelik yüzölçümüyle dünyanın 29. en büyük ülkesi olup, Mısır ile hemen hemen aynı büyüklüktedir. Kuzeybatı Afrika ülkesi olan Moritanya’nın batısında Atlas Okyanusu, güneybatısında Senegal, güneydoğu ve doğusunda Mali, kuzeydoğusunda Cezayir, kuzeyinde ise Batı Sahra yer alır.

Moritanya zengin demir yataklarına sahip olup, demir minerali ihracatı toplam ihracatının %40’ına ulaşmaktadır. Moritanya aynı zamanda balıkçılık açısından dünyanın en verimli sahillerinden birine sahip olmakla beraber özellikle yabancıların aşırı balık avlamaları ve yanlış avlanmalar sonucunda ülkede balıkçılık sektörü tehdit altındadır.

Moritanya’nın ülkeler itibariyle ihracatında en önemli ülke Çin halk Cumhuriyeti olup, Çin’in Moritanya’nın ihracatındaki payı %32,7’dir. Çin’i İsviçre, İspanya, Andorra, Almanya ve İtalya takip etmektedir. Türkiye’nin ise Moritanya’nın ihracatındaki payı %1’in altında olup, 18. sırada yer almaktadır.

ITC geçici verilerine göre Moritanya’nın ithalatında son iki yılda su taşıtları ilk sıraya yükselmiş, su taşıtlarını petrol makineleri aksam ve parçaları, buğday ve otomobiller takip etmiştir. Bu beş ürünün toplam ithalattaki payı %50’dir.

Moritanyalı firma, Türkiye’ den  meyve ve sebze suyu üretim hattı satın alacaktır. Firma tedarikçilerle iletişime geçmek istemektedir. Firmayla aşağıdaki linkten iletişime geçebilirsiniz.

http://turkishexporter.net/en-US/Leads/325661_fruit-juice-production-line-needed-in-mauritania

 

www.dunya.com

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir