Meyve suyunun güvenli tüketimi için iki kritik adım!

-
Meyve suyunun güvenli tüketimi için iki kritik adım!

Gıda işleme ve paketleme alanında dünyanın önde gelen şirketlerinden olan Tetra Pak, tüketicileri meyve suyunun güvenli tüketimi konusunda bilgilendirme amaçlı bir video yayınladı. Hazırlanan kısa filmde, tüketiciler, meyve suyu satın alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bilgilendiriliyor.

tetra-pak-meyve-suyu-gidahattiDünyanın lider kutu ambalaj üreticilerinden Tetra Pak, tüketicileri meyve suyu satın alırken ve tüketirken dikkat edilmesi gereken konularda bilinçlendirmeyi hedefleyen bir film yayınladı. Tetra Pak’ın web sitesinde ve sosyal medya hesaplarında paylaşılan 2 dakikalık videoda, tüketicilerin iki basit güvenlik adımını izleyerek taşıma, saklama ve sergileme aşamalarında hasar görmüş paketlerden kaynaklanan sorunlardan korunabileceklerine dikkat çekiliyor.

Hazırlanan videoda Tetra Pak’ın üstün teknolojiyle geliştirilen 6 katmanlı karton ambalajlarının ürünün havayla temasını tamamen kestiği ve ambalaj herhangi bir hasara uğramadığı ve açılmadığı takdirde ürünü aylarca bozulmadan koruyabildiği belirtiliyor. Buna karşın tüm ürünlerde olduğu gibi hasar görmüş ambalajların meyve suyunda bozulmalara yol açabileceği ifade ediliyor.

Uluslararası ödüllerine bir yenisini ekledi!

Tüketici raftan aldığı ürünlere dikkat etmeli

market-gidahattiHazırlanan videoda satın alım ve kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken konular şöyle açıklanıyor:

Karton ambalajlı ürünlerde, ‘pastörizasyon’ işlemiyle mikroorganizmalar etkisiz hale getirilir ve üretim esnasında ürünün havayla teması tümüyle kesilir. Güvenli olarak üretilmiş bir ürün bile taşıma, saklama ve rafta sergileme esnasında bazen zarar görebilir. Bunun sonucu olarak da tıpkı evde hazırlanan ve yeterli koruma ortamını sağlanamayan meyve suları gibi bozulma başlayabilir. Karton ambalajdaki meyve suları delinme – yırtılma ve benzer sebeplerden dolayı hava ile temas ettiğinde içinde mikro-organizmalar üremeye başlar ve bu durum doğal olarak ürünün bozulmasıyla sonuçlanır.

Yaşlı tüketicilerin tat tercihleri göze alınmalı

Bu nedenle, tüketicilerin, meyve suyu gibi son derece hijyenik olarak üretilmiş ve paketlenmiş ürünleri alırken, orijinal paketi zedelenmiş ürünleri almamaları ve satış noktasını bu gibi ürünleri satmaması konusunda uyarmaları tavsiye ediliyor.

Tetra Pak’ın tüketicileri hasar görmüş ambalajlar nedeniyle bozulmuş ya da küflenmiş ürünlerden korumak amacıyla hazırladığı video http://www.tetrapak.com/tr/ web sitesinden, Facebook, Twitter ve Youtube sayfalarından izlenebiliyor.

Tetra Pak, 170’den fazla ülkede, yüz milyonlarca insanın günlük gereksinimlerini güvenli, yenilikçi ve çevreci ürünler sağlayarak karşılıyor. Şirketin 80’den fazla ülkede 23 binin üzerinde çalışanı bulunuyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir