Merkez’de Murat Çetinkaya’ya Halkbank’tan yardımcı geldi

-
Merkez’de Murat Çetinkaya’ya Halkbank'tan yardımcı geldi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan Yardımcılığına atama yapıldı. Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Murat Uysal, Merkez Bankası Başkan Yardımcısı olurken, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda da görevden almalar yaşandı. Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş, Bakanlık müşaviri oldu.

Murat Çetinkaya başkanlığında yoluna devam eden Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nda (TCMB) beklenen atama gerçekleşti.

merkez-bankasi-baskani-murat-cetinkaya-gidahatti

Murat Uysal TCMB Başkan Yardımcısı

Resmi Gazete’nin 9 Haziran 2016 tarihli sayısında yayımlanan atama kararı ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkan (Guvernör) Yardımcılığına Murat Uysal atandı. Murat Uysal, Halkbank Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

“Herkes uzmanı olduğu sahada konuşsun”

tcmb-baskan-yardimcisi-murat-uysal-gidahatti

Yine Resmi Gazete’de yayımlanan kararla da Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Recep Akgündüz bu görevinden alınarak, Bakanlık Müşavirliğine atandı. Akgündüz’den boşalan Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanlığına ise Elmas Yaşar Bostancı’nın ataması yapıldı.

mevlut-gumus-bitkisel-uretim-eski-genel-mudur-gidahatti

Mevlüt Gümüş ve Halil İbrahim Gül, görevden alındı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda ise Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş ile Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Halil İbrahim Gül görevlerinden alınarak, Bakanlık Müşavirliklerine atandılar.

Normal doğum teşvikinde 5 yıllık eylem planına ebelerden destek

Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Yasin Ayfer Erkoç da, görevinden alınarak Bakanlık Müşaviri olarak atandı.

Maliye Bakanlığı’nda da, Müsteşar Yardımcısı İsa Coşkun, Bayburt Defterdarı Davut Karadağ, Erzurum Defterdarı İsmet Tapar ve Kırklareli Defterdarı Sacide Şakar görevlerinden alındılar. 

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın