Mayıs ve Haziran 2016’daki gıda güvenliği etkinlik gündemi

-
Mayıs ve Haziran 2016’daki gıda güvenliği etkinlik gündemi

2016 yılının Mayıs ve Haziran aylarında, gıda güvenliği endüstrisini ilgilendiren bazı önemli etkinlikler bir araya getirildi.

FoodChain ID Europe

Gıda güvenliği eğitim kursları sağlayan FoodChain ID Europe tarafından düzenlenecek bu gıda endüstrisi krizi etkinliği, Mayıs ayında İngiltere’de düzenlenecek.

24 ve 25 Mayıs tarihlerinde yapılacak eğitim etkinliği, işletmeleri, ürünlerin geri çağrılması ve piyasadan çekilmesi gibi krizleri yönetmek ve basını ve marka itibarını idare etmek konularında hazırlamayı amaçlıyor.

icecek-gidahatti

2016 Uluslararası Gıda ve İçecek Sağlık ve Güvenlik Ödülleri

İş güvenliği ve sağlığı kurumu The Institution of Occupational Safety and Health (IOSH), yılda 1 kez verdiği gıda ve içecek ödüllerinin kapsamını genişletti.

Artık İngiltere ve diğer denizaşırı ülkelerdeki firmalar, 2016 Uluslararası Gıda ve İçecek Sağlık ve Güvenlik Ödülleri yoluyla güvenlik ve sağlıkla ilgili başarı hikayelerini paylaşabilecek.

AB’den gıda güvenliğinde yeni rehber

Ödüller IOSH Gıda ve İçecek Grubu tarafından, İngiltere’deki Gıda ve İçecek Üretimi Sağlık ve Güvenlik Forumu’yla birlikte organize edilecek.

Gıda hijyeni ve teknolojisiyle ilgili, gıda endüstrisi uzmanlarından oluşan bağımsız bir konsorsiyum olan Gıda Hijyeni & Teknolojisi Topluluğu (SOFHT), Mayıs ayında 1 günlük bir konferans düzenleyerek endüstrinin karşılaştığı riskleri ve ortaya çıkan yeni sorunların üstesinden nasıl gelineceğini ele alacak.

Bir sivil toplum kuruluşu olan Ulusal Çevre Sağlığı Birliği (NEHA), 10 ile 13 Haziran tarihleri arasında 3,5 günlük bir Gıda Güvenliği Denetmeni eğitim kursu düzenliyor.

Eğitimin amacı, kalifiye bir gıda denetmeninin becerilerini, bilgi birikimini ve eleştirel düşünce yeteneğini güçlendirmek.

Chipotle 8 Şubat’ta Kepenk İndiriyor

sut-endustrisi-gidahatti

Gıda ve yem endüstrisine yönelik teşhis ürünleri tedarikçisi Romer Labs UK, bu yıl 2 farklı alerjen semineri düzenliyor. Etkinliklerden ilki 4 Mayıs’ta, diğeri ise 1 Haziran’da düzenlenecek. Birer gün sürecek etkinliklerde alerjenlerle ilgili konuşmalar ve uygulamalı oturumlar yer alacak.

Mayıs ayındaki diğer etkinlikler arasında ayın 10-13’ünde Münih’te yapılacak olan uluslar arası ticaret fuarı Analytica, ayın 10-12’sinde Illinois ABD’de yapılacak olan Gıda Güvenliği Zirvesi, ayın 11-13’ünde Atina’da düzenlenecek olan IAFP Avrupa Gıda Güvenliği Sempozyumu, ayın 23-25’inde Roma’da gerçekleştirilecek olan Küresel Mikrobiyal Tanımlama toplantısı ve ayın 26-27’sinde Hollanda’da düzenlenecek olan Avrupa Yıllık Gıda Güvenliği & Kalite Zirvesi yer alıyor.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir