Küçükken en çok hayali kurulan meslekler hangileri?

-
Küçükken en çok hayali kurulan meslekler hangileri?

Herkes küçükken büyünce yapmak istediği meslekle ilgili hayal kurar, ne olmak istediğini seçer. Bu hayaller ve gerçekleşme oranlarıyla ilgi Secretcv.com’un yapmış olduğu araştırma sonuçları ilginç sonuçlar ortaya koyuyor. “Küçükken ne olmak isterdiniz?” ve “Şuandaki mesleğiniz nedir?” sorusunun sorulduğu ankete 9.800 aday katıldı. Ankete katılan adayların sadece %13’ü küçükken hayalini kurduğu mesleği yapıyor…

Secretcv.com’un iş dünyasına yönelik araştırmalarında, çocukluk hayalleri ile ilgili ilginç bir araştırma sonucunu ortaya koyuyor. Herkes küçükken büyünce yapmak istediği meslekle ilgili hayal kurar, ne olmak istediğini seçer.

Bu hayaller ve gerçekleşme oranlarıyla ilgili yapılan ankette “Küçükken ne olmak isterdiniz?” ve “Şuandaki mesleğiniz nedir?” soruları soruldu. 1 Nisan – 19 Nisan tarihleri arasında Secretcv.com ana sayfası üzerinden yapılan anket çalışmasına 9.800 aday katıldı.

cocukken-hayal-edilen-meslekler-gidahatti

Ankete katılan 9.800 adayın sadece %13’ü küçükken hayalini kurduğu mesleği yapıyor

Çocukken en çok hayalini kurduğu meslekler ise şaşırtmıyor. Adayların %21’i öğretmen, %17’si Mühendis, %14’ü Doktor, %9’u Avukat olmak isterken; %5,5’i Pilot, %5’i İtfaiyeci, %4,5’i Polis, %4’ü Kuaför, %3,5’i Futbolcu ve Asker, %3’ü Sanatçı, %2’si, Astronot ve Veteriner, %1’i ise Bilim Adamı, Mimar ve Eczacı olmak istiyor.

astronot-cocuk-2-gidahatti

Mühendislerin çoğu çocukluk hayallerini gerçekleştiriyor!

Çocukluk hayalini gerçekleştiren adayları incelediğimizde ise özellikle mühendislerin hayallerine ulaşma konusunda çok başarılı olduğu görülüyor:

  • Çocukken mühendis olmak isteyen adayların %47’si şuanda mühendis olarak çalışıyor ya da mühendis olmak üzere eğitim görüyor.

muhendis-gidahatti

  • Çocukken öğretmen olmak isteyen adayların %12’si şuanda öğretmenlik mesleğini yapıyor.

ogretmen-gidahatti

  • Ressam, sanatçı ya da oyuncu olmak isteyen adayların %8’i ise şuanda hayallerini gerçekleştirmiş durumda.

ressam-gidahatti

  • Çocukken doktor olmak isteyen adayların %3’ü, avukat olmak isteyen adayların -%2’si, itfaiyeci olmak isteyen adayların %2’si şuandan hayal ettikleri meslekleri yapıyor.

itfaiyeci-gidahatti

Meslek seçiminin hayatımızdaki en önemli kararlardan biri olduğunu söyleyen Secretcv.com Genel Müdürü Okan Tütüncü; “Çocukluk çağından itibaren yeteneklerimizin ve kişilik özelliklerimizin keşfedilmesi ve bu özelliklerin aileler tarafından desteklenerek doğru yere yönlendirilmesi gelecekteki başarımızı ve mutlu olduğumuzu mesleği yapmamızı çok etkiliyor.” diye konuştu.

cocukken-hayal-edilen-meslekler-2-gidahatti

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir