“Koç” gibi proje!

-
“Koç” gibi proje!

Kırsal kalkınma için üreticilere ücretsiz küçükbaş hayvan dağıtımını başlatan ilk yerel yönetim olan İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin projesi, üreticiden “Koç gibi proje” övgüsünü alıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2015 yılında başlattığı “Kırsal Kesimde Gelir Getirici Faaliyetlerin Desteklenmesi” projesi kapsamında,  son olarak Beydağ’da gönüllü 13 üreticiye önce eğitim verildi, sonra da 52 adet küçükbaş hayvan dağıtıldı. Beydağ’da küçükbaş hayvancılığın desteklenmesi, yaygınlaşması ve ıslahı amacıyla yürütülen proje kapsamında, üreticilere 6 adet sakız koçu, 18 adet sakız koyunu, 5 adet tahirova koçu, 15 adet tahirova koyunu, 2 adet saanen tekesi ve 6 adet saanen keçisi verildi.

Küçükbaş hayvanların kura ile dağıtıldığı etkinlikte ayrıca Büyükşehir Belediyesi’nin temin ettiği meyve fidanı ve incir kurutma (kerevet) kasası dağıtımı da yapıldı. Beydağ Su Ürünleri Kooperatifi’ne de soğuk hava deposu, buz makinesi, ağ ve 2 adet tekne desteği sağlandı.

İzmir küçükbaş4Üreticiye can suyu

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında başlattığı “Kırsalda Gelir Getirici Faaliyetler” kapsamında hayvancılığı desteklemek ve yaygınlaştırmak amacıyla Karaburun, Urla, Kınık ve Karaburun’da üreticilere eğitimler verdi ve toplam 113 üreticiye 433 küçükbaş hayvan desteği sağladı. Beydağ ilçesi ile birlikte bu proje kapsamında 126 üretici ulaşılmış,  475 küçükbaş hayvan dağıtımı yapılmış oldu.

Yürütülen arıcılık faaliyetlerinde ise yıl içinde Karaburun ve Urla İlçelerinde toplam 53 üreticiye 116 arılı kovan, 63 arısız kovan, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği konusunda ihtiyaç duyulan malzemeler dağıtıldı.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir