KOBİ finansmanı için 15 milyon avro kaynak

-
KOBİ finansmanı için 15 milyon avro kaynak

Güneydoğu Avrupa için Avrupa Fonu (EFSE) ve Finans Leasing, yerel kalkınmada öncelikli bölgelerde KOBİ’leri desteklemek için işbirliği yaptı. Söz konusu işbirliği ile öncelikli bölgelerdeki KOBİ’lere 15 milyon avroluk kaynak yaratılacak.

EFSE-www.gidahatti.comGüneydoğu Avrupa için Avrupa Fonu (EFSE), Türkiye’nin yerel kalkınmada öncelikli bölgelerindeki KOBİ’leri desteklemek amacıyla Finans Leasing’e 15 milyon avroluk kaynak sağladı.

Söz konusu işbirliğini değerlendiren EFSE Kurulu Genel Başkanı Monika Beck, “Türkiye’deki yeni ortağımız olan, önde gelen Türk leasing şirketleri arasında bulunan, mikro girişimlere finansal kiralama imkanı sağlayan Finans Leasing’in, EFSE’nin Türkiye’deki KOBİ’leri destekleme misyonunu başarıyla gerçekleştireceğine inanıyoruz. Finans Leasing’i kurum partnerleri ağımıza dahil ettiğimiz için mutluyuz” dedi.

murat-alacakaptan-www.gidahatti.comFinans Leasing Genel Müdürü Murat Alacakaptan ise “Finans Leasing KOBİ’leri tanımlayıp hedefleyen ve KOBİ müşterilerini baz alarak onlar için ürün ve hizmet geliştiren ilk leasing şirketleri arasında bulunuyor. Bu stratejiye paralel olarak, Finans Leasing’in KOBİ portföyü yıllar içinde artarak 2014 yılı itibarıyla total portföyünün yüzde 48’ini oluşturmayı başardı. EFSE ile işbirliğimizin bu ilk adımı, bizim Türkiye ekonomisinin dinamik damarı olan KOBİ’leri desteklememizdeki kararlılığımızı artırıyor” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık 5 bin müşterisi ile Türkiye’nin en büyük leasing şirketlerinden biri olan Finans Leasing’in, portföyünün yüzde 48’i KOBİ’lerden oluşuyor.

finans-leasing-www.gidahatti.comÜlkemizde leasing sektörünün ilk kurulan şirketlerinden biri olan Finans Leasing, 1990 yılından beri yatırımların finansmanında aktif rol oynuyor. Kuruluşundan itibaren lider firma olmayı hedefleyen şirket, bu hedefini gerçekleştirmek için her zaman müşteri odaklı strateji izlemeyi ve yeni ürünler geliştirmeyi ilke ediniyor.

Güneydoğu Avrupa için Avrupa Fonu (EFSE), KfW Development Bank (KfW) tarafından Federal Alman Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı (BMZ) ve Avrupa Komisyonu finansal desteğiyle hayata geçirildi. Fon, Arnavutluk, Ermenistan, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Makedonya, Kosova, Gürcistan, Moldova, Karadağ, Romanya, Sırbistan, Ukrayna ve Türkiye’de ekonomik gelişim ve refah sağlamayı amaçlıyor.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın