Kızılay, Ramazan bereketini yurtdışına da taşıdı

-
Kızılay, Ramazan bereketini yurtdışına da taşıdı

Bu yıl yurtiçinde 400 bin ihtiyaç sahibine Ramazan yardımı ulaştıran Türk Kızılayı, yurtdışında da 2.5 milyon liralık gıda yardımı gerçekleştirdi. Kızılay, yurtdışı ramazan yardımları kapsamında Suriye ile Irak’tan Balkanlar’a, Asya’dan Afrika’ya kadar ihtiyaç sahiplerinin sofralarına, hayırseverlerin desteğiyle Ramazan bereketini taşıdı.

Türk Kızılayı, Ramazan ayı boyunca sosyal yardımlarını sürdürerek, yurtiçi ve dışında yoksulların yüzünü güldürmeye devam etti. Yurtiçinde 400 bin ihtiyaç sahibine konserve et dağıtan Kızılay, ülke çapında faaliyet gösteren toplam 13 aşevi ile günlük yemek, iftar yemeği ve kuru gıda dağıtımı yaptı.

kizilay-yardim-2-gidahatti

Özellikle Suriyeli mülteciler ve Türkmenler için sıcak yemek ve ekmek çıkardı. Terör mağduru insanlara da 100 bin gıda paketi dağıtan Kızılay, yurt çapına yayılmış 700 şubesiyle çocukların da yüzünü güldürdü.

Kızılay, Türkiye’nin en önemli çocuk giyim mağazalarının yaptığı bağışları bayram öncesi ihtiyaç sahiplerine dağıtarak on binlerce çocuğu sevindirdi.

kizilay-yardim-3-gidahatti

Yurtdışında 2.5 milyon liralık gıda yardımı

Sadece yurt içinde değil yurt dışında da sosyal yardım çalışmalarını sürdüren Türk Kızılayı, yurtdışında 2.5 milyon gıda yardımı gerçekleştirdi. Kızılay, yurtdışı ramazan yardımları kapsamında Suriye ile Irak’tan Balkanlar’a, Asya’dan Afrika’ya kadar farklı ülkelerdeki ihtiyaç sahiplerinin sofralarına hayırseverlerin desteğiyle ramazan bereketini taşıdı.

kizilay-yardim-4-gidahatti

Kızılay bu amaçla; Pakistan’da bin, Gazze’de 15 bin, Bangladeş’te 595, Irak’ta bin 700, Kazakistan’da 100, Kosova’da bin 500, Bosna Hersek’te bin 500, KKTC’de bin 500, Kazakistan’da 100, Etiyopya’da 2 bin, Çad’da bin, Sırbistan’da bin 500, Afganistan’da 750, Irak’ta bin 500 ve Pakistan’da 700 koli gıda yardımı gerçekleştirdi.

kizilay-yardim-gidahatti

Gazze’de bin 560 aileye gıda kolisi

Türk Kızılayı, Gazze’yi ziyaret eden Genel Başkan Kerem Kınık’ın katılımıyla 120 yetimin kaldığı Emel Yetimhanesi’nde iftar verdi. Başkan Kınık, burada yaptığı konuşmada, yetimlere destek sunmaya devam edeceklerini belirterek, yetim çocuklara bayramlık da dağıtacaklarını söyledi.

kizilay-yardim-5-gidahatti

Kınık, ayrıca, kapasite artışı için yetimhanede yeni iki katın açılışının yapılacağını da ifade etti. Yaklaşık 2 milyon nüfusa sahip Gazze’de, İsrail’in saldırıları ve doğal ölümler nedeniyle yaklaşık 20 bin yetim bulunduğu belirtiliyor. Ayrıca Gazze’de savaş mağduru bin 560 aileye gıda kolisi ve hijyen malzemesi yardımı yapıldı.

Bu yıl yine kuraklık yaşayan Somali’ye ise İyilik Gemisi ile gıda malzemesi gönderen Kızılay, Ramazan öncesi on binlerce ihtiyaç sahibinin sofrasını bereketlendirdi.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir