Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

-
Kırmızı Ödülleri sahiplerini buldu

13. Kırmızı Ödülleri, pazarlama ve reklam sektörünü buluşturdu. Bu yıl ilk kez dijital reklamlara da yer verilen Kırmızı’da, İstanbul dışından ajansların genel kategorilerdeki başarısı dikkati çekti.

Reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklamverenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı Ödülleri, başkanlığını Y&R Brands İstanbul’un CEO’su Arzu Ünal’ın yaptığı 4 farklı jürinin değerlendirmesi sonucunda belirlendi.

kirmizi-odulleri-gidahatti

Reklam sektörü için bir prestij olarak kabul edilen 13. Kırmızı Ödülleri, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 26 Mayıs akşamı gerçekleşen törenle sahiplerini buldu. 13. Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri, 6. Kırmızı Bölge Basında En İyiler Reklam Ödülleri, bu yıl ilki düzenlenen Kırmızı Dijitalde En İyiler Reklam Ödülleri ve 2. Kırmızı-Uluslararası Adana Film Festivali (UAFF) Afiş Yarışması’nda 33 farklı ajansın, 59 farklı marka/kuruma ait çalışmasına, 182 yaratıcılık ödülü verildi. Ayrıca özel ödüllerde 6 birincilik ve 12 finalistlik açıklandı.

Reklam sektörünü bir araya getiren 13. Kırmızı Ödülleri töreninde, 3 farklı yarışmanın büyük ödülü Kıpkırmızı’nın sunulduğu anlarda heyecan zirveye çıktı.

kirmizi-odulleri-kipkirmizi-gidahatti

Kırmızı Ödülleri’nde Tribal Worldwide İstanbul tarafından Audi için hazırlanan ”Cehennem” başlıklı reklamla Kıpkırmızı, Kırmızı Bölge Ödülleri’nde ise Antalya merkezli Graphx, Efsina marka hamile tuzu ürünü reklamıyla Kıpkırmızı Bölge ödülünü aldı. Bu yıl ilk kez düzenlenen Kırmızı Dijital’de ise Kıpkırmızı ödülü, Altıparmak için hazırladığı ”Ballı Adam” başlıklı online kampanya ile Plasenta Conversation Agency’ye gitti. Kıpkırmızı ödüllerini sahiplerine Hürriyet İcra Kurulu Başkanı Çağlar Göğüş takdim etti.

Kırmızı Bölge Ödülleri Heyecanı Başladı!

Kırmızı kategorilerinde bölgelerin yükselişi

13. Kırmızı Ödülleri kapsamında 6. Kırmızı Bölge’de yarışan ajansların başarısı dikkat çekti. Grafiket, Graphx, IDEART, Kaf ve Reklam Merkezi tarafından Kırmızı Bölge’ye yapılan başvurular, jüri tarafından Kırmızı Ödülleri’ne de layık görüldü.

Kırmızı Ödülleri’ne bu yıl geleneksel basın reklamlarının yanı sıra dijital reklamlar ve ajanslar da katıldı. Kırmızı Dijital ilk yılında reklam sektörü tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı ve en yüksek katılımcı sayısına ulaşan yarışma oldu. 55 ajansın 254 başvuru ile yarıştığı Kırmızı Dijital’de; web, medya, mobil, sosyal sorumluluk ve özel kategorileri de içeren 16 kategoride 17 ödül sahibini buldu.

kirmizi-odulleri-bolge-gidahatti

Kırmızı Özel Ödülleri

2. Kırmızı-Uluslararası Adana Film Festivali (UAFF) Afiş Yarışması’nın jürisi, 8. Genç Kırmızı’da akademisyenlerin ön elemesi sonucu belirlenen ilk yüzde 10’luk dilime giren başvurular arasından ilk 3’ü seçti. Yarışmanın birincisi; Selçuk Üniversitesi’nin ‘Sıra Sende’ isimli çalışması oldu. İkinci ‘Kendi Filmini Kendin Çek’ ile Çankırı Karatekin Üniversitesi, üçüncü ise ‘Yeteneği Okula Sığmayanlara’ adlı çalışma ile Anadolu Üniversitesi oldu.

Ankara Marka Festivali başlıyor

Her yıl farklı bir içerikle açıklanan brief konusuna göre hazırlanan reklamların katılıp yarıştıkları Hürriyet Özel Ödülü’nde jüri, Lemonade’i birincilik ödülüne layık gördü. Kırmızı Jüri Özel Ödülü ise Gazeteciler Cemiyeti için tasarlanan ‘Bir gazeteci neredeyse, aydınlık oradadır’ adlı çalışması ile Cosmic Creative’in oldu. Her yıl reklam sektörünün deneyimli isimlerine jüri tarafından özel olarak takdim edilen Kırmızı Tecrübe Ödülü ise Murat Dorkip’e sunuldu.

Doğan Egmont Canlı Kırmızı’ya katılan ekipler, tören günü hazırladıkları reklam eskizleriyle törene katılan misafirler tarafından oylandı. Yarışmanın kazananı Karpat’tan Doğuş Aka ve Tankut Ağdemir oldu.

kirmizi-kask-tasarimi-gidahatti

13. Kırmızı Ödülleri’nde başvuru yapan tüm ajanslara yapılan çağrıyla sosyal medyada ‘Kırmızı Kafa Kask Tasarımı’ yarışması da düzenlendi. 21 ajansın katıldığı yarışmada; ajanslar birbirinden renkli motorsiklet kaskları tasarladı. Ödül töreni kokteyl alanında tüm kasklar sergilenirken, yarışmada iki tasarım birinci seçildi. İlk birinci; Facebook oylamasıyla Mektepli Özel Eğitim Hizmetleri olurken, katılımcı ajansların kendi içlerinde yaptıkları oylama sonucunda ise The King Content & Creative Agency birincilik ödülünü paylaştı.

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’ndeki Ödül Töreni, DJ Aksak ve Diskolog’un müzikleriyle renk kattığı partiyle son buldu.

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın