Kırmızı Bölge Ödülleri Heyecanı Başladı!

-
Kırmızı Bölge Ödülleri Heyecanı Başladı!

Reklam sektörünün en yaratıcı ajanslarının ve reklamların ödüllendirildiği, reklam verenlerin başarılarının belgelendiği, Kırmızı Ödülleri kapsamında 6. Kırmızı Bölge Ödülleri sahiplerini bulacak. 1 Mart’ta başvuruları başlayan yarışma, İstanbul dışından tüm ajans ve reklamlara açık.

Reklamda yaratıcılığı özendirmek, reklam ajanslarının, çalışanlarının, öğrencilerin ve reklam verenlerin başarılarını belgeleyip, ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından bu yana düzenlenen Kırmızı’nın ödül töreni, 26 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek. Kırmızı Ödülleri kapsamında son 6 yıldır düzenlenen Kırmızı Bölge Ödülleri, bu yıl da Anadolu reklamcılarının gündeminde tüm heyecanıyla yerini alacak.

kirmizi-logo-gidahattiKırmızı Bölge Basında En İyiler Reklam Ödülleri’nde, 1 Mayıs 2015 – 15 Nisan 2016 tarihleri arasında ilk kez yayınlanmış reklamlar yarışacak. Toplam 40 kategori içeren, katılımcıların kategori birinciliği, büyük ödül Kıpkırmızı ve özel ödüller için yarışacağı Kırmızı Bölge’ye başvurular 18 Nisan 2016 Pazartesi gününe kadar yapılabilecek. İstanbul dışında yerleşik reklam ajanslarının katıldığı Kırmızı Bölge Basında En İyiler Reklam Ödülleri kategorileri ile İstanbul’da yerleşik reklam ajanslarının katıldığı Kırmızı Basında En İyiler Reklam Ödülleri kategorileri her yıl olduğu gibi bu yıl da aynı olacak.
Kırmızı, Kırmızı Bölge, Kırmızı Dijital ve Kırmızı Uluslararası Adana Film Fesrivali Afiş Yarışması başvurularını; her biri alanlarının önde gelen isimlerinden oluşan, başkanlıklarını Y&R Brands İstanbul’un CEO’su Arzu Ünal’ın yaptığı 4 farklı jüri değerlendirecek.

Kırmızı Dijitalde En İyiler Dönemi!

kirmizi-dijital-gidahattiSon yıllarda dijital entegrasyon kategorilerinde de ödül verilen Kırmızı, bu yıl online reklam dünyasına kapısını daha geniş açtı. Ödüllerin 49 kategoride sahiplerini bulacağı Kırmızı Dijital’de sırasıyla; web kategorileri, mikro site, entegre kampanya kategorileri, video kategorileri, sosyal medya kategorileri, medya kategorileri, mobil kategoriler, sosyal sorumluluk kategorileri, brands & stories kategorileri, zanaat kategorileri ve özel kategoriler dalları yer alıyor.

30 bin TL Ödüllü Afiş Yarışması

Kırmızı’nın Adana Büyükşehir Belediyesi ile geçen yıl gerçekleştirdiği işbirliği bu yıl da devam ediyor. 23. Uluslararası Adana Film Festivali’nin resmi afişi 13. Kırmızı Ödülleri kapsamında seçilecek. Tüm grafik tasarımcılara açık olan afiş yarışmasının başvuruları; Kırmızı Bölge ve Kırmızı jürilerinin karması ile festival yetkililerinin de yer alacağı özel jüri tarafından değerlendirilecek.

Katılımcılar, 1 Mart 2016 itibarıyla yarışma başvurularını yapabilecekleri www.kirmiziodulleri.com sitesinden, aynı zamanda katılım koşulları, bu yılın kategorilerinin detayları, Hürriyet Özel Ödülü, UAFF Afiş Yarışması, Genç Kırmızı ve Canlı Kırmızı yarışmaları ile ilgili geniş bilgiye de ulaşabilecekler. Kırmızı’yı sosyal ağlarda ise Facebook, Twitter ve Instagram üzerinden takip edebilecekler.

Kırmızı Ödül Töreni, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 26 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenecek.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir