Kipa, finansal sonuçlarını açıkladı

-


Kipa, finansal sonuçlarını açıkladı

İzmir merkezli perakende şirketi Kipa, 2015/2016 finansal yıl sonuçlarını açıkladı. Buna göre söz konusu dönemde finansal yıl sonuçlarına göre satışlarını artıran şirketin çizgi üstü maliyeti yüzde 7 düşerken; stok değer düşüşü yüzde 22,3 oldu. En çok satış büyümesi yüzde 29,8 ile spor malzemeleri, yüzde 27,6 ile elektronik ürünleri ve yüzde 22,1 ile çanta kategorilerinde gerçekleşti.

Kipa CEO’su Bill O’Neill, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şunları dile getirdi:

“Müşterilerimize yaptığımız yatırımın sonuçlarını alıyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl tüm ekibimizle birlikte stratejimizi, işimizin kalbini oluşturan müşterilerimize her gün biraz daha iyi hizmet sunabileceğimiz koşulları yaratmak olarak belirledik. Bir yandan mağazalarımızdaki hizmet ve ürün kalitemizi arttırırken diğer bir taraftan da müşterilerimize sunduğumuz teklifleri ve kampanyaları çeşitlendirdik. Bu adımların müşterilerimiz tarafından da takdir edildiğini görmekten dolayı çok memnunuz. Önümüzdeki yıl da rekabet gücümüzü arttırmaya odaklanarak çalışmaya devam edeceğiz.”

İzmir’de 1992 yılında 100 ortaklı bir girişim olarak kurulan Kipa’nın (Kitle Pazarlama, Lojistik Ticaret, Gıda Sanayi AŞ) 20 ilde 168 mağazası, 21 noktada 31 AVM’si ve 6.000’e yakın çalışanı bulunuyor.

(CİHAN)

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir