Kanada’dan gıda firmalarına ihracat denetimi

-
Kanada’dan gıda firmalarına ihracat denetimi

Kanada Gıda Denetim Kurumu Yurt Dışı Onay Birimi’nden (FVO) bir heyet, 16-24 Ocak 2018 tarihleri arasında Türkiye’den Kanada’ya ihracat yapan 7 firmaya ait İzmir, Balıkesir, Bursa, Sakarya ve İstanbul’daki tesislerde incelemelerde bulundu.

Kanada Gıda Denetim Kurumu Mükemmeliyet Sistemi ve Yurt Dışı Onay Birimi (FVO) heyeti, 15-25 Ocak 2018 tarihlerinde Türkiye’den Kanada’ya ihracat yapan firmaların üretim tesislerini incelemek üzere Türkiye’ye bir ziyaret gerçekleştirdi.

kanada-fvo-gkgm-gidahattiBakanlıkta açılış toplantısı

Kanada FVO Doğrulama Görevlisi Patrick W. Roberts ve Kamal Laghzaoui’nun yer aldığı heyetin ziyaretinin ilk gününde, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Gıda ve Kontrol Genel Müdür Yardımcısı Dr. Yunus Bayram başkanlığında, Kanada Büyükelçiliği Ticaret Ataşesi Pınar Atakanlı’nın katılımıyla Kanada FVO heyeti teknik ziyaret programı için bir açılış toplantısı düzenlendi.

domates-ihracat-gidahatti5 ildeki 7 firmanın tesislerinde inceleme yaptılar

Türkiye’ye gelen Kanada Gıda Denetim Kurumu Mükemmeliyet Sistemi ve Yurt Dışı Onay Birimi (FVO) heyeti ile birlikte Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünden Mühendis Eray Elçim ve İzmir, Balıkesir, Bursa, Sakarya ve İstanbul İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerindeki Resmi Kontrol Görevlileri, 16-24 Ocak 2018 tarihlerinde söz konusu illerde faaliyet gösteren 7 ihracatçı firmanın üretim tesislerinde incelemelerde bulundu.

kanada-vancouver-kent-gidahattiKanada FVO Heyeti, 7 firmanın tesislerindeki incelemelerine ilişkin detaylı sonuçları, 25 Ocak 2018 tarihinde düzenlenen kapanış toplantısında Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü ile paylaştı.

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir