Kadın İstihdamında Süreklilik Ödülü Novartis’in

-
Kadın İstihdamında Süreklilik Ödülü Novartis’in

Great Place to Work Enstitüsü (GPTW) ve Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi işbirliğinde dünyada ilk kez verilen Kadın İstihdamında Süreklilik Özel Ödülü sahibini buldu. Dünyada da ilk olarak Türkiye’de açılan kategoride ödül alan şirket Novartis oldu.

Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nin katkılarıyla Great Place to Work Enstitüsü’nün Türkiye’nin En İyi Şirketleri Anketine eklenen “Kadın İstihdamında Süreklilik” özel ödülü ilk kez sahibini buldu. Dünyada da ilk olarak Türkiye’de açılan kategoride ödül alan ilk şirket Novartis oldu. Ödül, Danone Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Pınar Çanakçı tarafından dün gece düzenlenen törenle sahibine verildi.

en-iyi-isverenler-2016-gidahatti

Danone Nutricia Anne Bebek Beslenmesi’nin geçen yıl IPSOS ile beraber yaptığı araştırma sonuçları doğrultusunda, kadın istihdamında sürdürülebilirliğin devamını teşvik amacıyla GPTW kategorilerine eklenen “Kadın İstihdamında Süreklilik” özel ödülü için kriterler, şirket yöneticileri ve Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğretim üyeleri tarafından belirlendi. Adaylar, ödül için başvuru dosyalarını direkt olarak YTÜ’ne gönderdi ve akademisyenlerin detaylı değerlendirmesi sonucunda, Novartis ödüle layık bulundu.

Sağlıklı yaşamak için beslenmeyi önemsiyoruz

Kadın dostu şirketler çoğalsın diye…

Doğum, emzirme, bebek bakımı gibi ‘kadınca’ süreçler nedeniyle, kadının çalışma yaşamından kopmamasının Danone Türkiye için önemli olduğunu belirten Pınar Çanakçı, “Bu sebeple de bütün şirketlerimizde Anne Baba Dostu Uygulamaları hayata geçirdik. Bu uygulamaların iş dünyasında yaygınlaşmasına katkıda bulunmak için çeşitli organizasyonlarda farkındalık çalışmaları yapmaya başladık. Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ‘Kadın Dostu Şirket’ ödülünün verilmesine öncü olduktan sonra Great Place to Work Enstitüsü araştırmasında da ‘Kadın İstihdamında Süreklilik’ başlığını ekledik” dedi.

Danone’den ‘Anne ve Baba Dostu Uygulamalar’

great-place-to-work-gidahattiNeden Novartis?

YTÜ jürisi, Kadın İstihdamında Süreklilik Özel Ödülü’nü Novartis’e verme gerekçelerini ise şöyle açıkladı: “Çalışma Bakanlığı ile yürütülen ‘Toplumsal Cinsiyet Eşitliği’ çalışmaları; kadınların sağlık bilincinin geliştirilmesi amacıyla yürütülen ‘Sağlık Melekleri’ projesi; kadın istihdamının yüksekliği (tüm çalışanlarda yüzde 50, üst yönetimde yüzde 67); üst yönetimde kadın adayların görevlendirilebilmesi için “ Yetenek Toplantıları ve Yetenek Havuzlarının” oluşturulması; kadın çalışanlara yönelik “Annelik Koçluğu” programı; doğum yapan kadınlara yönelik “yeni doğan desteği” çerçevesinde doğum izinlerine ilave izinler ve süt odası uygulamaları; hamilelik sürecindeki kadın çalışanlara sunulan destekler gibi çalışmaları ve katkıları nedeniyle Novartis şirketi bu ödüle layık görülmüştür.”

GIDAHATTI DERGİSİNİ ÜCRETSİZ İNDİRİN

android Apple

Melis Demirci

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir